• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
رئیس دانشگاه رازی:

باید با جامعه ارتباط بیشتری بگیریم

  • کد خبر : 17617
  • ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
باید با جامعه ارتباط بیشتری بگیریم
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: حدود 50 انجمن علمی فعال دانشجویی در این دانشگاه داریم که با کمک آنها توانستیم مسیر علمی را رونق بیشتری ببخشیم.

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا در مراسم افتتاحیه بیستمین کنفرانس ملی دانشجویی مهندسی برق ایران به میزبانی دانشگاه رازی که امروز(۱۹ خرداد) بصورت مجازی برگزار شد، برگزاری چنین کنفرانس هایی را زمینه ساز ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت دانست و اظهارکرد: علاقمندیم این کنفرانس سبب ساز فعالیت های مشترکی بین دانشگاه و صنعت شود و قراردادهایی در زمینه توسعه علمی و فناوری بین این دو حوزه شکل گیرد.

وی با اشاره به برگزاری این کنفرانس با همکاری انجمن های علمی، اعلام کرد: انجمن های علمی دانشجویی می توانند یکی از فعالین صحنه علمی در دانشگاه ها باشند و براین اساس است که توجه به این انجمن ها را در دستور کار قرار داده ایم.

رئیس دانشگاه رازی اضافه کرد: امروز در دانشگاه رازی با حمایت های معاونت فرهنگی، انجمن های علمی خوبی مشغول به فعالیت هستند و حدود ۵۰ انجمن علمی فعال دانشجویی در این دانشگاه داریم و با کمک این انجمن ها توانستیم مسیر علمی را رونق بیشتری ببخشیم.  

وی تاکید کرد: امروزه مسیر فعالیت های علمی در دانشگاه ها نیاز به ابداعات، ابتکارات جدید و مشارکت های خلاقانه دارد و باید فعالیت های علمی و اثرگذاری این فعالیت‌ها در سطح جامعه نیز منعکس شود.

اعلمی آل آقا تصریح کرد: انجمن های علمی دانشجویی می توانند کمک کنند تا فعالیت های علمی و تحقیقاتی و آنچه که در مسیر رفاه مردم انجام می گیرد را در قالب مشارکت های مدنی با جامعه به اشتراک بگذارند تا ارتباط بین دانشگاه و محیط پیرامونی به خوبی شکل گیرد.

وی افزود:  امیدواریم بتوانیم نهاد دانشگاه را با فعالیت های علمی بیشتر در مسیر رفع مشکلات جامعه قرار دهیم.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه از توزیع ناعادلانه پروژه های پژوهشی بین اعضای هیات علمی دانشگاه ها نیز انتقاد کرد و گفت: از وزارت علوم تقاضا داریم در زمینه پروژه های پژوهشی مطرح در کشور سامانه سپاری هایی که انجام می گیرد شفاف سازی شود و در معرض دید اعضای هیات علمی قرار گیرد، چراکه اساتید و اعضای هیات علمی که خارج از تهران هستند، در گرفتن این قراردادها شرایط برخورداری ندارند.  

اولین کنفرانس ملی دانشجویی مهندسی برق ایران سال ۱۳۷۱ به میزبانی دانشگاه شریف برگزار شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17617
  • 77 بازدید