• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

باید سفارشات چاپی استان در کرمانشاه به چاپ برسد

  • کد خبر : 8356
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
باید سفارشات چاپی استان در کرمانشاه به چاپ برسد

  به گزارش پاتاق نیوز، غلامرضا رزقی نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان کرمانشاه در نوزدهمین جشنواره ملی چاپ استان کرمانشاه، اظهار داشت: صنعت چاپ سومین صنعت مادر دنیا است که به اذعان بسیاری از کارشناسان صنعتی مریض در ایران است. نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان کرمانشاه با بیان اینکه آمار دستگاه های صنعت چاپ در […]

  به گزارش پاتاق نیوز، غلامرضا رزقی نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان کرمانشاه در نوزدهمین جشنواره ملی چاپ استان کرمانشاه، اظهار داشت: صنعت چاپ سومین صنعت مادر دنیا است که به اذعان بسیاری از کارشناسان صنعتی مریض در ایران است.

نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان کرمانشاه با بیان اینکه آمار دستگاه های صنعت چاپ در استان کرمانشاه فاجعه است افزود: اگرچه بر اساس بند پنجم ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده کاغذ تحریر معاف از مالیات است در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز این مساله حل نشده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه حسب اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاغذ مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست خاطرنشان کرد:از سال ۸۹ تاکنون مشخص نشده که مالیات بر ارزش افزوده از چه چیزی باید گرفته شود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه ستاد توسط دولت الکترونیک عنوان کرد: سفارشات چاپی استان کرمانشاه به واسطه این سامانه در قم و تهران چاپ می شود و هر فردی توانسته به این عرصه ورود کند.

رزقی خواستار ساماندهی وضعیت صنعت چاپ استان شد و بیان کرد:علاوه بر اینکه باید سفارشات چاپی استان در کرمانشاه به چاپ برسد باید کد چاپخانه یا تکثیر نیز در استعلام مربوطه درج شود.

نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان کرمانشاه از وجود ۴۰ واحد چاپخانه و ۱۷۰ واحد تکثیر در سطح استان خبر داد و گفت: چاپخانه داران حق دخالت در امور تکثیر را ندارند.

وی خواستار در اختیار قرار دادن محلی برای موزه چاپ و نشر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و گفت: در این صورت دستگاه چاپی را شخصا به این موزه تقدیم خواهم کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8356
  • 549 بازدید

برچسب ها