• امروز : سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 7 - شوال - 1442
  • برابر با : Tuesday - 18 May - 2021

با غیربومی گزینی مخالف هستم

  • کد خبر : 8226
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
با غیربومی گزینی مخالف هستم
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن مخالفت با غیربومی گزینی در استان، این اقدام را بی تاثیر در مشکلات استان دانست.

به گزارش پاتاق نیوز،  دکتر عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پاتاق کرمانشاه اظهار داشت: در خصوص مذاکره با آمریکا بنده اعلام
می دارم که اعتماد و اعتباری برای ادامه این مسئله وجود ندارد زیرا آن ها بعد از چندین سال مذاکره و نتیجه خروجی آن یعنی برجام، چند روز بعد تحریم‌ها را علیه ملت ایران تشدید کردند و در آخرین مرحله آن دست به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان زدند که در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه است.
وی ادامه داد: این روزها برای مقابله با آمریکا باید از موضع اقتدار وارد شد و این مسئله در قضیه نفتکش گریس ثابت شد با اقتدار است که نتیجه حاصل می شود نه مذاکره.
نایب رئیس مجلس در خصوص فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص دولت آینده و تحقق دولت جوان و حزب الهی گفت: مخاطب فرمایشات حضرت آقا در این مساله مردم هستند که باید پای صندوق رای بروند و انتخاب کنند.
وی ادامه داد: در این که مملکت ما به یک دولت چابک تر و توانمندتر نیاز دارد شکی نیست زیرا در همه جوامع کارهای اجرایی را به دلیل جسارت در اجرا به جوانان می‌سپارند.
وی افزود: نیروی جوان و حزب اللهی با تکیه به مدد الهی و جسارت جوانی اش پیش
می رود و در اجرا موفق خواهد بود ان شالله.
مصری در خصوص نقش مجلس در وضعیت معیشت مردم اظهار داشت: نقش مجلس در دو بعد ریل گذاری و نظارت بر اجرا است و برنامه ها از قبل تبیین شده و به دولت ها ابلاغ گردیده .
وی گفت: دو سال است که قانون ششم به دولت و دستگاه های اجرایی ابلاغ شده، که مجلس نظارت بر اجرای این برنامه را برعهده دارد.
مصری ادامه داد: در بین برخی از کاندیداهای انتخابات مجلس یک رسم غلط جا افتاده که با حضور در بین مردم به آن ها قول تصویب برنامه ها را می‌دهند در حالی که این مساله در مجلس به هیچ عنوان قابل اجرا نیست.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در خصوص رابطه این مجمع با مجموعه مدیران استانی افزود: با توجه به مشکلاتی که در کل کشور از نظر اعتبار اجرای برنامه‌ها حاکم است، نمایندگان و مدیران استانی در پیگیری مطالبات مردم هم صدا هستند، اما مشکل اصلی استان ما به مساله اشتغال برمی‌گردد که حل آن نیاز به یک همت عمومی دارد.
وی ادامه داد: قبل از نمایندگی‌ام شاهد بودم که کرمانشاه رتبه اول بیکاری در کشور را دارد و الان هم چنان این رتبه پابرجاست؛ البته در بازه‌های زمانی خاصی با دستکاری آمار رتبه کرمانشاه ارتقا یافته بود که با تغییر مدیریت مجددا به همان رتبه برگشتیم.
وی افزود: مساله اشتغال این طور نیست که یک مدیر بیاید، شغل ایجاد کند و به محض رفتنش شغل ها از بین برود. 
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمینه اشتغال زایی مسئولین وظیفه دارند که مراتب کار را تسهیل کنند، وام بدهند، گرفت و گیر دریافت مجوز را کمتر کنند و اگر امکاناتی هست به این طرح ها اختصاص دهند تا مشکل بیکاری استان  روز به روز کمتر شود.
مصری با بیان مخالفت با غیر بومی گزینی در استان کرمانشاه افزود: اگرچه بنده با غیر بومی گزینی مخالف هستم و دو شرط بومی بودن و از دل دستگاه برخاستن را برای انتخاب مدیران دستگاه‌های اجرایی به همه
گفته ام اما انتصابات غیربومی را در افزون کردن مشکلات بی‌تاثیر می دانم و این موضوع را جز فرعیات مشکل مردم استان می دانم.
نایب رئیس مجلس در خصوص تخلفات سازمان خصوصی‌سازی افزود: گرچه تخلفات این سازمان و رئیس آن محرز بود اما به دلیل مصونیت واهی که برخی به دلیل مسئولیت در ستاد انتخاباتی آقای رئیس‌جمهور برای ایشان قائل بودند به تخلفاتش رسیدگی نمی کردند، اما با توجه به رویکرد جدید قوه قضائیه در برخورد با فساد اقتصادی که حقا امید را در دل مردم زنده کرده ایشان با اطلاع از بازداشت، چند ساعت قبل از این موضوع استعفای خود را اعلام کرد.
مصری در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: کارخانه ذوب آهن کرمانشاه دو ماه است که افتتاح شده در حالی که
هیچ کدام از استان های اطراف ما از داشتن چنین کارخانه‌ای بهره‌مند نیستند اما هیچ رسانه‌ای در پاورقی اش هم به سراغ این کارخانه نرفته که امید است رسانه‌ها با معرفی این ظرفیت‌ها از بخش خصوصی که در راه اندازی این کارخانه نقش اصلی را ایفا کرد حمایت کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8226
  • 500 بازدید

برچسب ها