• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:

با هنجارشکنان امنیت و فرهنگ در کرمانشاه برخورد شود

  • کد خبر : 14714
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
با هنجارشکنان امنیت و فرهنگ در کرمانشاه برخورد شود
کرمانشاه - نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: از تمامی مسئولان استان، می‌خواهم، قویا در اولین فرصت به موضوع هنجارشکنانی در محل تکیه معاون‌الملک رسیدگی و به شدت جلو این کارهای ضد فرهنگی را بگیرند.

 به گزارش پاتاق نیوز، آیت‌الله مصطفی علما در دیدار دادستان کرمانشاه بر ضرورت حفظ امنیت جانی و فرهنگی مردم به عنوان یکی از مطالبات جامعه تأکید کرد.

وی اظهار داشت: هنجارشکنانی که در محل تکیه معاون‌الملک که سالیان متمادی محل ذکر و روضه حضرت امام حسین(ع) بوده است با کلیپی موهن موجب هتک حرمت به ساحت این مکان مقدس شده‌اند باید بدانند دستگاه قضا، با همه توان پای کار بوده و اجازه نمی‌دهند امنیت مردم چه در بعد جانی و چه در بعد فرهنگی خدشه دار شود

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ادامه داد: مکان مقدسی همچون تکیه معاون‌الملک که از دیرباز مرکز نوحه‌خوانی، سینه‌زنی و روضه حضرت سید الشهدا(ع) بوده است نباید مورد سوء‌استفاده افرادی معلوم‌الحال قرار گیرد و حرمت آن مکان شکسته شود.

وی گفت: اخیرا گروهی با حضور در اماکن مقدس مذهبی و با ساخت کلیپ‌های هنجارشکنانه موجب هتک حرمت به این مکان های مقدس شده که همین موضوع احساسات مردم متدین، انقلابی و عاشق سید الشهدا(ع) را جریحه‌دار کرده است.

علما خواستا برخورد با هنجارشکنان امنیت و فرهنگ شد و در این خصوص، افزود: از تمامی مسئولان استان، اعم از داستانی، نیروی انتظامی و سازمان گردشگری می‌خواهم، قویا در اولین فرصت به این موضوع رسیدگی و به شدت جلو این کارهای ضد فرهنگی را بگیرند.

شهرام کرمی دادستان کرمانشاه نیز در این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از فرآیند برخورد با هنجارشکنان اماکن مقدس و همچنین ارازل و اوباشی که اخیرا برای یکی از بانوان کرمانشاهی ایجاد مزاحمت کرده و به اموال وی دستبرد زدند، گفت: هنجارشکنان و ارازل و اوباش بدانند هیچگاه از نگاه قانون دور نبوده و همواره برای این افراد مجازات سنگین در نظر گرفته می‌شود.

گفتنی است، در پی وقایع اخیر، صبح امروز دادستان کرمانشاه و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان جهت ارائه توضیحات به دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه دعوت شدند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14714
  • 154 بازدید