• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022
رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه:

با ۲۰ دانشگاه خارجی تفاهم‌نامه همکاری داریم/ توان صدور خدمات مهندسی به کشورهای منطقه را داریم

  • کد خبر : 13867
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
با ۲۰ دانشگاه خارجی تفاهم‌نامه همکاری داریم/ توان صدور خدمات مهندسی به کشورهای منطقه را داریم
رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: این دانشگاه طی سه سال گذشته با 20 دانشگاه خارجی تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر علی اکبر اختری بااشاره به بین المللی شدن دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سال ۱۳۹۷، اظهار کرد: در مدت سه سال گذشته که بین المللی شده‌ایم، توانسته‌ایم در این بخش عملکرد بسیار خوب و قابل توجهی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: طی این چندسال با حدود ۲۰ دانشگاه خارجی تفاهم نامه های همکاری منعقد کرده ایم که برخی از آنها نیز اجرایی شده‌اند.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه بااشاره به برگزاری کنفرانس‌ها، همایش و سه ورکشاپ بین المللی در این دانشگاه، افزود: علیرغم موفقیت‌هایی که در تعامل و ارتباط با دانشگاه‌های خارجی داشته‌ایم، اما در بحث جذب دانشجوی خارجی چندان موفق نبوده‌ایم.

وی در پاسخ به چرایی عدم موفقیت این دانشگاه در جذب دانشجویان خارجی، گفت: عمده دانشجویان خارجی که در کرمانشاه تحصیل می‌کنند از کشور عراق و بویژه اقلیم کردستان هستند، این درحالی است که دانشگاه صنعتی کرمانشاه در لیست دانشگاه‌هایی که دانشجویان اقلیم می‌توانند در آن تحصیل کنند قرار ندارد.

اختری اضافه کرد: درحال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم علاوه بر بخش عرب نشین عراق، از دیگر کشورها هم دانشجویان خارجی را جذب کنیم و اقداماتی هم در این رابطه انجام شده‌ است.

وی از ترسیم چشم انداز چندساله برای جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه صنعتی خبرداد و گفت: طبق برنامه تا سال۱۴۰۱ بین ۲۰ تا ۵۰ دانشجوی خارجی جذب خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه اضافه کرد: رشته‌های مهندسی، راه آهن و انرژی از جمله حوزه هایی است که بواسطه توانایی‌ زیادی که در آنها داریم می‌توانیم به بخش عرب نشین عراق خدمات صادر کنیم، لذا روی آن تمرکز داریم.

وی اعلام کرد: توانایی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در رشته‌های مهندسی بگونه ای است که درحال حاضر در کشور قطر درحال اجرای پروژه ای در حوزه خدمات مهندسی هستیم. 

اختری در ادامه این گفت و گو به جایگاه دانشگاه صنعتی کرمانشاه بین دانشگاه‌های صنعتی کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در رتبه یازدهم تا پانزدهم کشوری هستیم که جایگاه مناسبی است، اما به شرایط بهتری فکر می‌کنیم.

وی اضافه کرد: دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه صنعتی شاهرود با قدمت ۳۰ تا ۴۰ سال، دانشگاه ۵۰ ساله صنعت نفت آبادان و دانشگاه ارومیه هم در همین رتبه ها قرار دارند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13867
  • 852 بازدید