• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

بدرقه «تابوت‌های نور» بر دستان پُر مهر کرمانشاهی‌ها

  • کد خبر : 3041
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
بدرقه «تابوت‌های نور» بر دستان پُر مهر کرمانشاهی‌ها

به گزارش” پاتاق نیوز “ عاشقان شهادت و سربازان ولایت و همه آنهایی که دل در گرو این آب و خاک داشته و شهدای فدایی این مرز و بوم را از جان دوست دارند امروز آمده بودند برای بدرقه سربازان دیروز تا عطر پیراهن یوسف‌های وطن را استشمام کنند و دعای خیرشان را ملتمس باشند. […]

به گزارش” پاتاق نیوز “ عاشقان شهادت و سربازان ولایت و همه آنهایی که دل در گرو این آب و خاک داشته و شهدای فدایی این مرز و بوم را از جان دوست دارند امروز آمده بودند برای بدرقه سربازان دیروز تا عطر پیراهن یوسف‌های وطن را استشمام کنند و دعای خیرشان را ملتمس باشند.

اشک‌های شوق گونه‌ها را تر کرده بود، برخی‌ها چفیه‌ها را به تابوت‌های حامل پیکرهای مطهر تبرک می‌کردند و برخی دیگر دلنوشته‌هایشان را روی آنها به یادگار می‌گذاشتند تا آرام بگیرد دل‌های بیقرارشان.

مادری عکس فرزند مفقودالاثرش را آورده بود و در میان تابوت‌ها دنبال ردی، نشانه‌ای، اثری از دلبندش بود که سال‌های سال در غم بی‌خبری پیر شده بود و می‌گفت همه اینها فرزندان من هستند.

مردم شهر از گوشه و کنار جمع می‌شدند دور خود روی حامل پیکرهای مطهر و آنرا در مسیری چند صدمتری همراهی کردند؛ ذکر سلام و صلوات فضای شهر را معطر کرده و شمیم شهادت در شهر پیچیده است.

فرزند شهیدی بهانه پدر را می‌گرفت؛ پدری که هیچگاه او را ندیده بود و آغوش گرم و دستان پر مهرش را از تابوت‌های شهدا طلب می‌کرد و آرزویش فقط یک نشان از پدر بود.

حضور شهدا در هفتمین روز از ماه محرم حال و هوای شهر را بیش از پیش عاشورایی و حسینی کرد؛ همه اقشار مختلف مردم و از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان همه امروز آمده بودند تا یک صدا فریاد لبیک یا حسین سر دهند و بگویند ادامه دهنده راه شهدا هستند.

پیکر پاک و مطهر ۹ شهید گمنام دفاع مقدس امروز دوشنبه بر دسـتان خیل عظیـم عاشـقان حسـینی و سـوگـواران عاشـورایی تشییع شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3041
  • 295 بازدید

برچسب ها