• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

برآورد ابتلای ۳۰ درصد کرمانشاهیان به “کرونا”

  • کد خبر : 10828
  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
برآورد ابتلای ۳۰ درصد کرمانشاهیان به “کرونا”

به گزارش پاتاق نیوز، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته، احتمالا تاکنون حدود ۳۰ درصد کرمانشاهیان به کرونا مبتلا شده‌اند. دکتر فرید نجفی اظهار کرد: بر اساس آخرین نتایج تحقیقات صورت گرفته، به نظر می رسد به احتمال قوی هم اکنون ۳۰ درصد جمعیت استان به کرونا مبتلا شده […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته، احتمالا تاکنون حدود ۳۰ درصد کرمانشاهیان به کرونا مبتلا شده‌اند.

دکتر فرید نجفی اظهار کرد: بر اساس آخرین نتایج تحقیقات صورت گرفته، به نظر می رسد به احتمال قوی هم اکنون ۳۰ درصد جمعیت استان به کرونا مبتلا شده باشند.

وی افزود: البته هیچ چیز در این زمینه قطعیت ندارد و تحقیقات جدید در این خصوص آغاز شده که نتایج آن طی هفته های آتی منتشر خواهد شد.

نجفی با بیان اینکه در حال حاضر هر فرد آلوده در استان قادر به انتقال بیماری به ۱٫۲ نفر است گفت: این عدد بسته به رفتار مردم و حضور در اجتماعات می تواند تغییر کرده و افزایش یابد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نزولی شدن سیر بیماری در استان گفت: خوشبختانه هم اکنون از پیک کرونا عبور کرده ایم و در قسمت های پایین پیک هستیم، اما این وضعیت به شدت شکننده است و هیچ چیز در این زمینه قابل پیش بینی نیست.

نجفی تصریح کرد: وضعیت کرونا در استان به شدت بستگی به رفتار مردم دارد و مردم باید بدانند هر رفتار اشتباه می تواند ما را دوباره به پیک برگرداند و آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را مجددا افزایش دهد.

وی با بیان اینکه میزان ایمنی ایجاد شده در خصوص بیماری کرونا هنوز مشخص نیست، گفت: احتمال ابتلای مجدد مبتلایان کرونا وجود دارد، بنابراین ۳۰ درصد جمعیت استان که مبتلا شده‌اند، باز هم از خطر کرونا مصون نیستند و باید مراقب رفتارهای بهداشتی خود باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10828
  • 96 بازدید

برچسب ها