• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022
استاندار کرمانشاه:

برای عبور از بحران متحد شویم

  • کد خبر : 14143
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
برای عبور از بحران متحد شویم
استاندار کرمانشاه گفت: باید متعهد باشیم که بتوانیم از این بحران عبور کنیم و نیازمند یک انسجام همدلی و دفاع است.

به گزارش پاتاق نیوز،  هوشنگ بازوند امروز در نشست ستاد کرونای استان، اظهار داشت: تعطیلی کشور در چارچوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مدت ۱۵ روز از ساعت ۱۲ شب روز جمعه اجرایی خواهد شد.

وی افزود: امروز جلساتی که داریم باید در حد ۱۵ نفر باشند و هیچ اداره‌ای نمی‌تواند جلسه بالای ۱۵ نفر برگزار کند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه امروز ۲۷ استان و کل کشور درگیر این موضوع بیماری کرونا هستیم گفت: نباید توقع داشته باشیم که تهران و از مرکز مشکلات ما را حل کنند بلکه نیازمند یک انسجام و اتحاد در بین خودمان است.

وی ادامه داد: بنده مدیر، باید متعهد باشیم که بتوانیم از این بحران عبور کنیم و نیازمند یک انسجام همدلی و دفاع است.

بازوند با اشاره به اینکه امروز هیچی واجب‌تر از سلامت مردم نیست، گفت: در صورت نیاز به امکانات و تجهیزات هر دستگاهی، معنی ندارد که مدیرکل بخواهد هماهنگی‌های لازم را از مرکز یا از وزیر دریافت کند.

بازوند افزود: مردم اگر احساس کنند که مدیران در مبارزه با بیماری قوی و پای کار هستند، مطمئنا ان‌ها هم پای کار خواهند بود چرا که این اقدامات برای سلامتی مردم است.

وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد مردم نگران سلامت خود و جامعه هستند و خواهش می‌کنیم که مردم با این طرح‌های دانشگاه همکاری کنند یکی از طرح‌ها برنامه راهبردی محله محور مبتتنی بر یک خانه، یک پایگاه سلامت است که از سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، خوش‌اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری و فرمانداران تقدیر و تشکر دارم.

وی افزود: هدف اصلی این طرح این است، کادر درمان به مدت ۹ ماه است زحمت می‌کشند تا آرامش و استراحتی داشته باشند و مستلزم همکاری همه است و ما تمامی امکانات را در اختیار این گروه‌ها قرار خواهیم داد و انتظار است همه کار کنند و سمن‌ها پای کار باشند.

استاندار کرمانشاه گفت: حداقل ۵۰ گروه برای این طرح می‌خواهیم و هر اداره‌ای مصوب شد که خودرو در اختیار بگذارند معنی ندارد بهانه بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است نیاز به مهمانسرای دولتی برای قرنطینه داشته باشیم که اگر ضرورت داشته باشد حتما باید مهمانسرا دولتی در اختیار قرار گیرد، گرچه اولویت با قرنطینه خانگی است.

وی گفت: در رابطه با تعطیلی مردم ضرورت دارد که همکاری لازم را داشته باشند، و صدا و سیما باید قویا پای کار باشد و در همین رابطه مبلغ ۱۰۰ میلیون به صدا و سیما برای ۱۵ روز قرار می‌گیرد و انتطار است در اطلاع‌رسانی کارهای تکراری صورت نگیرد و نو آوری داشته باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14143
  • 170 بازدید