• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
استاندار کرمانشاه:

برج فناوری کرمانشاه، نماد توسعه و جهش تولید/ دانش‌بنیان بودن یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است

  • کد خبر : 17801
  • ۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
برج فناوری کرمانشاه، نماد توسعه و جهش تولید/ دانش‌بنیان بودن یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است
استاندار کرمانشاه گفت: در سال ۹۶، ساختمان نیمه‌کاره برج فناوری، نماد رکود در پروژه‌های عمرانی بود ولی امروز این برج تبدیل به نماد ماندگار توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، جهش تولید و اقتصاد مقاومتی در کرمانشاه تبدیل شده است.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور معاونان استاندار و مدیران و مسؤولان عضو ستاد برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه تمامی ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی را داراست و از سرمایه‌های فراوانی برای پیشبرد برنامه‌های این حوزه برخوردار است.

وی اثربخشی و تحول‌آفرینی را یکی از پروژه‌های اصلی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: خوشبختانه پروژه‌های قوی و تحول‌آفرینی در حوزه صنعت و معدن، در قالب اقتصاد مقاومتی تعریف شده‌‌اند.

استاندار کرمانشاه افزود: در یکی از این پروژه‌ها، ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد و یک پروژه دیگر نیز با سرمایه‌گذاری خارجی انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: این‌‌گونه پروژه‌ها در واقع حرکت در قالب رویکردهای ۲۴‌گانه اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود و همه باید تلاش کنیم موانعی که در مسیر این پروژه‌ها هستند؛ برداشته شود تا شاهد اتفاقات بسیار خوبی در حوزه تولید و اشتغال استان باشیم.

 بازوند در ادامه تقویت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی دیگر از اصول اقتصاد مقامتی معرفی کرد و گفت: اگر خواهان ایجاد یک جهش در اقتصاد کشور هستیم راهی جز توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نداریم.

وی بهره‌برداری از برج فناوری توسط رئیس جمهور را یک رویداد بسیار مهم در استان دانست و گفت: در ابتدای حضور بنده در استان، سال ۹۶ ساختمان نیمه‌کاره برج فناوری، نزد بسیاری، نماد رکود در پروژه‌های عمرانی بود ولی امروز به نماد توسعه شرکت دانش‌بنیان، جهش تولید و اقتصاد مقاومتی در کرمانشاه تبدیل شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17801
  • 53 بازدید