۞ امام خامنه ای(مدظله العالی):
اگر زحمات شما[خبرنگارها] نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود؛ شما آن را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 6448
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۰۰
  • 2 بازدید
  • ارسال توسط :
برخورد با ۴۰۰ اغذیه‌فروشی و کافی‎شاپ متخلف در ماه رمضان

برخورد با ۴۰۰ اغذیه‌فروشی و کافی‎شاپ متخلف در ماه رمضان

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ محمد‏رضا آمویی با اشاره به اینکه رعایت محدودیت‌های شرعی و قانونی و احترام به مؤمنان و روزه‌داران می‌تواند فضای معنوی مناسبی در شهر کرمانشاه ایجاد کند، اظهار داشت: پلیس نظارت بر اماکن از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ماموریت دارد به صورت منظم و مستمر بر فعالیت […]

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ محمد‏رضا آمویی با اشاره به اینکه رعایت محدودیت‌های شرعی و قانونی و احترام به مؤمنان و روزه‌داران می‌تواند فضای معنوی مناسبی در شهر کرمانشاه ایجاد کند، اظهار داشت: پلیس نظارت بر اماکن از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ماموریت دارد به صورت منظم و مستمر بر فعالیت اغذیه‌فروشی‌ها و رستوران‌ها نظارت کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه برای رعایت شئون ماه مبارک رمضان در سطح شهر، دستگاه‎های مختلفی در حال فعالیت هستند، بیان کرد: به دلیل رفاه حال مسافران و افرادی که به علت بیماری قادر به روزه گرفتن نیستند، به بعضی از اصناف در چارچوب رعایت موازین اسلامی به نحوی که تظاهر به روزه خواری نباشد، اجازه فعالیت در ماه رمضان داده شده است.

وی با بیان اینکه برخورد قاطعانه‌ای با اصناف متخلف و کسانی که تظاهر به روزه‌‏خواری می‎کنند، انجام می‎شود، عنوان کرد: تاکنون با ۴۰۰ اغذیه‌فروشی و کافی‎شاپ متخلف در ماه رمضان برخورد قانونی انجام شده که تعدادی از آنها با هماهنگی دستگاه قضایی پلمب شده است.

‌آمویی با اشاره به اینکه چهار اکیب گشت نظارتی هم اکنون در حال گشت‏‌زنی در سطح شهر هستند، بیان کرد: پلیس اماکن به همراه دستگاه‏‌های مربوطه با فروشنده‎هایی که قوانین را رعایت نمی‏‌کنند، برخورد قانونی انجام می‎دهند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه افرادی که به هر علتی قادر به روزه گرفتن نیستند، مجوز اقدام به تظاهر و روزه خواری را در سطح شهر ندارند، بیان کرد: سال گذشته افرادی بسیاری به علت تظاهر به روزه خواری به دستگاه قضایی معرفی شدند.

آمویی با بیان اینکه شهروندان کرمانشاهی حرمت ماه مبارک رمضان را نگاه دارند، تصریح کرد: برای معنویت شهر و ترویج روزه‌‏داری و همچنین جلوگیری از روزه‏‌خواری در ماه رمضان، باید فرهنگسازی مناسبی توسط دستگاه‏های مربوطه انجام شود، زیرا  ماه رمضان برگرفته از اعتقادات و ارزش‌های مسلمانان است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه افراد باید تابع قوانین و مقررات باشند و به آن احترام گذاشته و رعایت کنند، بیان کرد: هر ساله به لطف ماه مبارک رمضان شاهد کاهش جرائم در سطح جامعه هستیم که این خود به نوعی از نعمات پروردگار است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*