• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022

برخورد جدی با عرضه‌کنندگان قلیان در کرمانشاه

  • کد خبر : 6797
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
برخورد جدی با عرضه‌کنندگان قلیان در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، محمدرضا آمویی در خصوص اماکن عرضه قلیان و قلیان سراها اظهار داشت: نیروی انتظامی به صورت روتین و روزانه برخورد با قلیان سراها و مکان‌های عرضه قلیان را به طور جدی در دستور کار دارد. وی با با تاکید بر لزوم نگاه همه جانبه به این موضوع افزود: استعمال قلیان در این […]

به گزارش پاتاق نیوز، محمدرضا آمویی در خصوص اماکن عرضه قلیان و قلیان سراها اظهار داشت: نیروی انتظامی به صورت روتین و روزانه برخورد با قلیان سراها و مکان‌های عرضه قلیان را به طور جدی در دستور کار دارد.

وی با با تاکید بر لزوم نگاه همه جانبه به این موضوع افزود: استعمال قلیان در این استان بالا است اما با یک پدیده اجتماعی نمی‌توانیم صرفاً با یک رویکرد پلیسی برخورد کنیم و لازمه آن این است که با نگاه اجتماعی به این قضیه بپردازیم.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در این راستا دستگاه‌های فرهنگی و دستگاه‌هایی که در حوزه بهداشت و درمان حضور جدی دارند باید نسبت به این قضیه روشنگری کنند و در بین اقشار مختلف به خصوص جوانان و نوجوانان با برگزاری آموزش‌های لازم، به بیان خطرات و مضرات استعمال قلیان بپردازند.

وی در ادامه از اقدامات پلیس در راستای بصیرت افزایی جامعه نسبت به خطرات استعمال دخانیات سخن گفت و بیان داشت: یکی از شاخه‌های آموزش همگانی بحث مضرات سیگار و قلیان به خصوص در حوزه قلیان است.

آمویی عنوان کرد: یکی از مواردی که استعمال قلیان در آن به وفور دیده می‌شود پارک‌ها و تفرجگاه‌ها ست که در این خصوص لازم است ابتدا اماکن عمومی را پاکسازی کنیم و در کنار آن فرهنگ سازی شود.

وی بیان داشت: بحث ممنوعیت عرضه قلیان در کنار اصناف دیگر باید توسط صنف مربوطه و بهداشت و درمان مشخص شود و با این قضیه به صورت جدی برخورد شود.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: دستگاه‌های متولی اگر در بحث برخوردها و پلمب‌ها پس از اخذ دستورات قضائی به کمک پلیس نیاز دارند اطمینان خاطر داشته باشند که پلیس در کنار آنها خواهد بود.

وی از استعمال قلیان به عنوان دروازه ورود مواد مخدر یاد کرد و گفت: به همین سبب احساس خطر نسبت به این قضیه داریم و یکی از دغدغه‌های پلیس همین امر است.

آمویی از آمار بالای برخورد با کسانی که ارائه عرضه قلیان در طی سه ماهه اول سال جاری داشتند خبر داد و افزود: در این راستا با دستور مقام قضائی بسیاری از قلیان‌ها امحا شده و از بین رفته است.

وی در پایان از همه دستگاه‌های ذیربط از جمله دستگاه قضائی، بهداشت و درمان و شهرداری درخواست کرد که با همدلی و همکاری نسبت به ریشه‌کن کردن این معضل اجتماعی اقدام کنند و گفت: همچنین رسانه‌ها نیز می‌توانند این قضیه را یک خواست عمومی تلقی کنند و با راه اندازی کمپین‌هایی تغییر نگاه جوانان و نوجوانان را نسبت به استعمال مواد مخدر ایجاد کنند و بر افکار جوانان تأثیرگذار باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6797
  • 350 بازدید

برچسب ها