• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
فرماندار هرسین:

برخی اصناف برابر اجرای پروتکل‌ها مقاومت می‌کنند

  • کد خبر : 17230
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
برخی اصناف برابر اجرای پروتکل‌ها مقاومت می‌کنند
هرسین - فرماندار هرسین مقاومت بی منطق و اصرار برخی اصناف و مشاغل در راستای عدم اجرای شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم تمکین برای تعطیلی واحد صنفی را تاسف آور دانست.

به گزارش پاتاق نیوز، عبدالله کنجوریان اظهار داشت: برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی اصناف حاضر به هرگونه همکاری با آنان هستم.

وی افزود: از طرفی در جریان مشکلات آنها و اجاره سنگین مغازه‌ها قرار داریم، ولی سلامت مردم، خود و خانواده اصناف بر فعالیت اقتصادی و کسب درآمد ارجحیت دارد.

به گفته فرماندار هرسین، متاسفانه اداره صمت، اتاق اصناف و اتحادیه ها توانایی کنترل بازار و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در بین اصناف را ندارند و نسبت به این موضوع بی توجه هستند.

وی تاکید کرد: وظیفه هر اداره در راستای مقابله با کرونا تعریف شده و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، اجرای مصوبات ستاد شهرستان نیازی به حکم قضایی ندارد.

فرماندار شهرستان هرسین گفت: از مردم می‌خواهیم وارد میدان شده و به اصناف بی توجه به دستورالعمل‌ها تذکر دهند.

فرماندار هرسین خواستار کنترل شدید اصناف بویژه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی مبتلا به کرونا شد.
وی همچنین از مدیران شبکه بهداشت و درمان و صمت می‌خواهیم ضمن همکاری، اصناف و رانندگان حمل و نقل عمومی بویژه رانندگان تاکسی مبتلا به کرونا را شناسایی و بر نحوه قرنطینه و فعالیت آنها نظارت بیشتری داشته باشند.

کنجوریان اظهار داشت: کنترل فعالیت شغلی مبتلایان به کرونا مخصوصا در حوزه اصناف و ناوگان حمل و نقل عمومی که بصورت روزانه با تعداد زیادی از شهروندان برخورد دارند، می‌تواند آمار ابتلا به این بیماری را کاهش دهد.

فرماندار هرسین اضافه کرد: روند خوبی توسط خانوارهای با فرهنگ هرسینی به منظور محدود سازی مراسم خاکسپاری و عدم برگزاری مراسم ختم، چهلم و سالگرد اموات در حال شکل گیری است.

کنجوریان به بازداشت یکی از قاریان مجالس عزا و توقیف خودرو و وسایل صوتی او توسط نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: بیش از چند ماه است که بصورت مستقیم و غیر مستقیم در خصوص عدم فعالیت قاری ها هشدار داده و بصورت لسانی و با در نظر گرفتن شان و منزلت آنها تذکرهای لازم داده شده حتی خواستار همکاری خودجوش آنان شدیم ولی اقدام مثبتی از طرف آنها صورت نگرفت.

وی ضمن اشاره به برخورد شدید با برگزار کنندگان تجمعات خطر آفرین از مردم خواست در صورت مشاهده فعالیت قاریان و برگزاری هرگونه مراسمی که با حضور جمعیت انبوه برگزار می‌شود مراتب را به نیروی انتظامی اطلاع رسانی‌ کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17230
  • 86 بازدید