• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ثمره قدرت سخت و نرم جمهوری اسلامی بود

  • کد خبر : 13017
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ثمره قدرت سخت و نرم جمهوری اسلامی بود

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، برداشته شدن تحریم تسلیحاتی را ثمره قدرت سخت و نرم جمهوری اسلامی دانست و گفت: ملت سربلند و سرفراز ایران اسلامی همزمان با حلول ماه پر خیر و برکت ربیع الاول، بار دیگر شاهد اقتدار و عزت نظام اسلامی با […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، برداشته شدن تحریم تسلیحاتی را ثمره قدرت سخت و نرم جمهوری اسلامی دانست و گفت: ملت سربلند و سرفراز ایران اسلامی همزمان با حلول ماه پر خیر و برکت ربیع الاول، بار دیگر شاهد اقتدار و عزت نظام اسلامی با برداشته‌شدن تحریم‌های تسلیحاتی است.

«حسین خوش اقبال» افزود: رهایی جمهوری اسلامی از این تحریم ظالمانه حاصل ۴۰ سال ایستادگی و مقاومت در مقابل قدرت‌های مستکبر و جانفشانی شهدا، جانبازان و آزادگان و ایثارگرانی بود که روزگاری مظلومانه با دستان خالی در مقابل ابرقدرت‌های دنیا ایستادند. 

وی تصریح کرد: این دستاورد ارزشمند، راهبردی و اقتدارافزا که پس از ۱۳ سال با رهبری‌های داهیانه و شجاعانه رهبر معظم انقلاب، غیرت و حکمت دستگاه دیپلماسی به پشتوانه توان اعتقادی و دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران رقم خورد، بار دیگر قدرت نظام اسلامی را پیش روی دنیا قرار داد.

او گفت: برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران در حالی بود که در طول سال‌های محدودیت، دلاوران و سلحشوران نیروهای نظامی منتظر نمانده و با وجود محدودیت‌ها توانستند با خوداتکایی و تجهیز به تسلیحات موشکی، پهپادی و راداری، جایگاه تعیین‌کنندگی در منطقه را دریافت کنند و در برهه‌های مختلفی همچون سقوط پیشرفته‌ترین پهپاد نظامی آمریکا یا بمباران موشکی عین الاسد قدرت سخت خود را به رخ ماجراجویان در منطقه بکشانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: در جبهه قدرت نرم نیز با غیرت، تدین و امانت‌داری مذاکره‌کنندگان دستگاه دیپلماسی، آمریکای پر ادعا شکست‌های مفتضحانه‌ای در میادین بین‌المللی به خود دید که آخرین آن ناکامی این کشور در ایجاد اجماع علیه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بود.

خوش‌اقبال افزود: این افتخار و پیروزی بزرگ البته ثمره همراهی‌های صادقانه و وفادارانه مردم همیشه در صحنه با دولت و راهبرد حضور هوشمندانه و مقتدرانه در عرصه بین‌المللی برای استیفای حقوق ملت ایران و تلاش برای گشایش در جهت تامین منافع و پیشرفت‌های اقتصادی بوده است.

او تصریح کرد: همچنین این دستاورد بزرگ بار دیگر به جامعه جهانی پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی را نشان داد و از سویی نوید اقتدار روزافزون و گشایش روزنه‌های تبادل و همکاری‌های نظامی و استراتژیک را به دوستان و متحدان نظام اسلامی در عرصه بین‌المللی در برداشت.

وی با تبریک این دستاورد ارزشمند به پیشگاه مقام معظم رهبری، سربازان دستگاه دیپلماسی و ملت غیور ایران، ابراز امیدواری که با همدلی، انسجام و وحدت کلامی و عملی مسوُولان و مردم برگ‌های زرین دیگری در کتاب تاریخ نظام اسلامی ثبت و ضبط شود و ایران عزیز بتواند بار دیگر مقتدرانه از پیچ سخت تحریم‌های اقتصادی آمریکا عبور کند و روسیاهی را به توطئه‌گران بگذارد.

به گزارش ایرنا، ۲۷ مهر سال ۱۳۹۹ پنجمین سالگرد «روز تصویب» برجام است. از این روز، وفق قطعنامه‌ی ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد، دولت‌ها دیگر ملزم به اخذ مجوز موردی از شورای امنیت برای انجام مراودات مندرج در بندهای ۵ و ۶(ب) قطعنامه ۲۲۳۱ از جمله عرضه، فروش و انتقال تسلیحات و تجهیزات مربوطه به و از ایران نیستند. مضافا، محدودیت های مسافرتی برای افراد مندرج در فهرست ۲۲۳۱ لغو می گردد. باید تاکید نمود جمهوری اسلامی ایران همواره تمامی تحریم‌ها و محدودیت‌های اعمالی علیه مردم ایران را بی اساس، ناعادلانه و غیرقانونی دانسته است.

در چند ماه گذشته، ایالات متحده در نقض قطعنامه ۲۲۳۱  برای تحمیل تحریم تسلیحاتی جدید بر ایران تلاش کرده بود که راه به جایی نبرد چرا که شورای امنیت این اقدام خلاف قانون آمریکا را رد کرد. تلاش غیرقانونی آمریکا برای بازگرداندن قطعنامه‌های ملغی شده‌ی شورای امنیت علیه ایران هم شکست خورد زمانی که ۱۳ عضو و سه رئیس پیاپی شورای امنیت ادعای آمریکا مبنی بر صلاحیت توسل به بند ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱ را رد کردند و صلاحیت ادعایی مزبور را باطل و بی‌اثر دانستند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13017
  • 97 بازدید

برچسب ها