• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
رئیس جهاد کشاورزی پاوه:

برداشت انار از باغات پاوه آغاز شد

  • کد خبر : 13619
  • ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
برداشت انار از باغات پاوه آغاز شد
رئیس جهاد کشاورزی پاوه میگوید برداشت انار از سطح باغات پاوه آغاز شده است و پیش بینی می شود امسال با توجه به سرمای دیر رس بهار بیش از ۱۲۰۰ تن از این باغات انار برداشت نشود

به گزارش پاتاق نیوز، اردشیر صفیعی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پاوه اظهار داشت: برداشت انار از باغات این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از ۱۲۰۰ تن انار برداشت داشته باشیم

اردشیر صفیعی با اشاره به اینکه سطح باغات انار شهرستان پاوه حدود ۶۰۰ هکتار است که از این میزان بیش از ۵۱۰ هکتار آن بارور است و بقیه آن نهال است گفت: با توجه به عدم استفاده از سموم شیمیایی و کودهای شیمیایی در باغات پاوه، محصول باغات این شهرستان ارگانیک و طبیعی و حتی می توان گفت که پاک است.

وی ادامه داد: برای مرغوبیت این محصول ، علاوه بر آنکه به مصرف داخلی در شهرستان خواهد رسید به شهرستان ها و استان های همجوار نیز صادر خواهد شد.

صفیعی با بیان اینکه عمده مصرف این محصول به صورت تازه خوری است ادامه داد: انارهای ترش، ریز و ترکیده نیز با عنوان رب‌انار تولید و آن هم علاوه بر مصرف در داخل شهرستان به شهرستان های همجوار نیز صادر می شود.

وی در پایان با بیان اینکه امسال مقدار برداشت انار در شهرستان نسبت به سالهای گذشته با افت مواجه است گفت: عمده دلیل کاهش برداشت این محصول نسبت به سالهای گذشته سرمای دیر رس بهاره است که با افت محصول روبرو هستیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13619
  • 609 بازدید