• امروز : سه شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 3 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 7 December - 2021
مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب خبر داد؛

برداشت هزار و ۱۰۰ تن برنج عنبربو از شالیزار‌های گیلانغرب

  • کد خبر : 13935
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
برداشت هزار و ۱۰۰ تن برنج عنبربو از شالیزار‌های گیلانغرب
هزار و ۱۰۰ تن برنج عنبربو در سال زراعی جاری از سطح ۵۵۲ هکتار از شالیزار‌های گیلانغرب برداشت شد.

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: با توجه به عملکرد تولید سه تن شلتوک و دو تن برنج در هر هکتار امسال در مجموع بیش ازهزار و ۶۵۰ تن شلتوک و هزار و ۱۰۰ تن برنج به ارزش ۲۷۵ میلیارد ریال در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

سعید حیدرپور افزود: برنج برداشت شده در فصل زراعی امسال در مقایسه با سال قبل از آن ۶۵۰ تن افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت منابع آبی ناشی از بارندگی‌های سال گذشته و امسال، کشت برنج در نقاطی انجام شد که از منابع آبی مطلوبی برخوردار بوده و از آب مازاد برگشتی به چرخه استفاده مفید شده است.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: برنج کشت شده در شالیزار‌های دشت دیره و منطقه گلین از توابع این شهرستان از نوع عنبربو است که از عطر و طعم مطلوب و مواد نشاسته‌ای مرغوب و متفاوتی برخوردار است.

حیدرپور افزود: کار برداشت برنج در گیلانغرب از طریق ۶ دستگاه کمباین و بخشی هم به صورت دستی انجام می‌شود و با توجه به وجود سه واحد کارخانه شالیکوبی در دهستان دیره، کار شلتوک گیری نیز در همین دهستان انجام می‌شود.

شهرستان گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که به علت تنوع آب و هوایی و حاصلخیزی خاک از ۲۵ نوع محصول کشاورزی برخوردار است و سالیانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13935
  • 633 بازدید