• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

برنامه‌های هیأت‌های کرمانشاه در سامانه «تکیه» بارگذاری می‌شود

  • کد خبر : 11304
  • ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۵۲
برنامه‌های هیأت‌های کرمانشاه در سامانه «تکیه» بارگذاری می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: هر کدام از هیأت‌ها برنامه‌های را که انجام می‌دهند برای ما بفرستند بعد از تایید در سامانه «تکیه» به صورت رایگان بارگذاری می‌شود. کوچه به کوچه استان پرچم حسین (ع) برافراشته و مراسم‌های عزاداری امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از شب گذشته در کرمانشاه آغاز […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: هر کدام از هیأت‌ها برنامه‌های را که انجام می‌دهند برای ما بفرستند بعد از تایید در سامانه «تکیه» به صورت رایگان بارگذاری می‌شود.

کوچه به کوچه استان پرچم حسین (ع) برافراشته و مراسم‌های عزاداری امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از شب گذشته در کرمانشاه آغاز شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در خصوص چگونگی برگزاری عزاداری دهه اول محرم، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در کشور که خیلی از موارد را تحت تاثیر قرار داده یکی از این بحث‌ها عزاداری امام حسین (ع) است که به شیوه جدید برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام یوسف احمدی ادامه داد: در برخی محلات چهارپایه خوانی راه‌اندازی شده و در محلاتی که مساجد و حسینه‌ها نتوانسته‌اند برنامه عزاداری خود را همانند سال گذشته برگزار کنند در فضای باز مراسمات را برگزار می‌کنند و برخی‌ها حسینه سیار راه انداخته و با راه‌اندازی هر خانه یک حسینه پرچم‌های عزاداری سردرب خانه‌ها نصب شده، به هر حال عزاداری سیدالشهدا به هر روشی که باشد برگزار می‌شود.

وی افزود: مبنای برگزاری برنامه براساس دستورالعمل وزارت بهداشت است که یکنواختی را در کشور به وجود آورده به طوری که هیأت‌ها باید از ماسک استفاده و در مراسمات خود حتما باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند، در دسته‌های عزاداری از طبل و سنج استفاده نشود، غذاهای نذری پخش نشود و ایستگاه‌های صلواتی نیز برپا نشود.

احمدی به راه‌اندازی سامانه «بیرق» اشاره کرد و افزود: این سمانه با استقبال هیأت‌ها برای ثبت‌نام مواجه شد، هر هیأت در این سامانه یک مسئول بهداشت معرفی می‌کند که موظف به بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی اشاره‌ای نیز به راه‌اندازی سامانه «تکیه» داشت و گفت: هر کدام از هیأت‌ها برنامه‌های (سخنرانی، سینه‌زنی، روضه، دسته‌های عزاداری) را انجام می‌دهند برای ما می‌فرستند بعد از تایید در این سامانه به صورت رایگان بارگذاری می‌شود و با کمک این سامانه هیأت‌ها می‌توانند برنامه‌های دیگر هیأت‌ها را ببینند.

احمدی به سرکشی‌ها از هیأت‌ها طی شب گذشته اشاره و بیان کرد: با توجه به سرکشی‌های که از بعضی از هیأت طی شب گذشته داشتیم، قرار بود ابتدا در فضای سقف ۶ متر به بالا مراسماتی برگزار شود که این شیوه‌نامه تغییر کرد به هر حال امروز در ستاد استانی مبارزه با کرونا خواسته‌های برخی از هیأت‌ها را مطرح خواهیم کرد.

وی با تشکر از همکاری اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان استان، افزود: هیأت‌های که فضا در اختیار ندارند می‌توانند از فضای‌های ورزشی و آموزشی بربرپایی مجالس عزاداری خود استفاده کنند.

احمدی در پایان از شهرداری کرمانشاه و اصناف در راستای سیاه‌پوش کردن شهر تشکر و قدردانی کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11304
  • 125 بازدید

برچسب ها