• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022

برپایی نمایشگاه‌های مدرسه‌انقلاب در ۴۰۰۰ مدرسه کشور

  • کد خبر : 9501
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
برپایی نمایشگاه‌های مدرسه‌انقلاب در ۴۰۰۰ مدرسه کشور

به گزارش پاتاق نیوز، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برپایی نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در ۴۰۰۰ مدرسه کشور خبر داد. حسین تاریخی در نشست خبری مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، گفت: نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در حدود چهار هزار مدرسه مقطع متوسطه دوم در بیش از ۳۲۰ شهرستان کشور برپا شده است.وی  با بیان […]

به گزارش پاتاق نیوز، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برپایی نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در ۴۰۰۰ مدرسه کشور خبر داد.
حسین تاریخی در نشست خبری مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، گفت: نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در حدود چهار هزار مدرسه مقطع متوسطه دوم در بیش از ۳۲۰ شهرستان کشور برپا شده است.
وی  با بیان اینکه امسال هشتمین سال برگزاری نمایشگاه‌های دانش آموزی مدرسه انقلاب است، افزود: این نمایشگاه‌ها به دنبال خلا موجود در زمینه آشنایی دانش‌آموزان با انقلاب اسلامی، اهداف و دستاوردهای آن در مدارس برپا می‌شود و می‌کوشد تا با روشنگری در مورد انقلاب و رفع شبهات دانش‌آموزان، اجازه ندهد دشمنان این مرز و بوم نسل جوان را دچار شبهات اساسی در مورد انقلاب و اهداف و آرمان‌های آن کنند.
تاریخی اظهار داشت: مزیت نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب این است که با تلاش در جهت عرضه محتوا باعث ایجاد تعلق خاطر دانش‌آموزان نسبت به انقلاب می‌شوند.
وی رویکرد امسال نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب را خوانش بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه ها امسال برای ورود به تمدن نوین اسلامی پا در عرصه گفتمان‌سازی گذاشته‌اند که این موضوع نمایشگاه ها را از سال های گذشته متمایز کرده است. 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در ادامه اشاره به انتخاب استان کرمانشاه به عنوان دبیرخانه کشوری نمایشگاه های مدرسه انقلاب، گفت: این دبیرخانه با مسئولیت حمایت و پشتیبانی از نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب از دو ماه پیش کار خود را آغاز کرده و می کوشد تا در جهت کیفی سازی نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب گام بردارد.
تاریخی همچنین با بیان اینکه در دهه فجر ایستگاه‌های تریبون آزاد در مدارس کشور برپا می‌شود، گفت: در این ایستگاه‌ها دانش‌آموزان به پرسش و پاسخ حول مسائل سیاسی و رفع شبهات خواهند پرداخت.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه “هم‌کلاسی آسمانی” در مدارس با رویکرد سرنوشت پژوهی، گفت: در کشور ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز داریم که ۱۶ هزار نفر آنها اعضای انجمن های اسلامی بوده‌اند که با برگزاری این ویژه برنامه دانش‌آموزان با شهدای دانش‌آموز آشنا می‌شوند.
تاریخی ادامه داد: ویژه برنامه‌های دیگری همچون پویش سراسری کتاب با معرفی پنج کتاب در حوزه دفاع مقدس، جشنواره “رسانش ما”، لشگر فرشتگان- ویژه دانش آموزان دختر و با رویکرد آشنایی با زنان مجاهد و همسران شهدا- و… در سطح مدارس برگزار می‌شوند. 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در ۱۴ هزار مدرسه متوسطه اول و دوم سراسر کشور دفاتر انجمن اسلامی دایر است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9501
  • 215 بازدید

برچسب ها