• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

برگزاری هم اندیشی فعالان محیط زیست در پالایشگاه کرمانشاه

  • کد خبر : 7773
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
برگزاری هم اندیشی فعالان محیط زیست در پالایشگاه کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، مهندس سهراب براندیشه، رییس هیات مدیره شرکتپالایش نفت کرمانشاه در ابتدای این همایش ضمن خیرمقدم به حضار اظهارکرد: تمام تلاش مدیریت بخش خصوصی در شرکت پالایش نفت کرمانشاه بر این است که بر مدار توسعه پایدار حرکت کند و لازمه آن حفاظت از محیط زیست است. وی ادامه داد: پالایشگاه کرمانشاه برای اولین […]

به گزارش پاتاق نیوز، مهندس سهراب براندیشه، رییس هیات مدیره شرکتپالایش نفت کرمانشاه در ابتدای این همایش ضمن خیرمقدم به حضار اظهارکرد: تمام تلاش مدیریت بخش خصوصی در شرکت پالایش نفت کرمانشاه بر این است که بر مدار توسعه پایدار حرکت کند و لازمه آن حفاظت از محیط زیست است. وی ادامه داد: پالایشگاه کرمانشاه برای اولین بار در جهان موفق به اجرای پروژه ای شده است که لجن های نفتی را از یک تهدید زیست محیطی به فرصتی برای حفاظت از محیط زیست و ایجاد ارزش افزوده تبدیل می کند. 
براندیشه تصریح کرد: تاکنون گروه های مختلفی از پژوهشگران و محققین کشور و حتی گروهی از محققین روسی از این دستاورد پالایشگاه کرمانشاه بازدید کرده و به زودی نیز گروهی از محققین چینی نیز از این دستاورد علمی پژوهشی شرکت پالایش نفت کرمانشاه بازدید به عمل خواهند آورد. 
رییس هیات مدیره شرکت پالایش نفت کرمانشاه گفت: تمام تلاش ما بر این است که در شهری که خودمان در آن زندگی می کنیم تمامی پارامترهای محیط زیستی را رعایت کنیم و اجرای این پروژه نیز در همین راستا بوده است. 
در ادامه این مراسم دکتر امیدی نیا، معاون پژوهش و آموزش سازمان محیط زیست کشور در سخنانی اظهارکرد: ما برای اینکه بتوانیم در تمامی حوزه های محیط زیستی پاسخ خوب، بهنگام و موثری به معضلات زیست محیطی (همچون ایجاد کاتالیست های از بین برنده لجن های نفتی در پالایشگاه کرمانشاه) بدهیم باید از پتاسیل های تخصصی و دانشگاهی حداکثر استفاده را ببریم. 
وی ادامه داد: محیط زیست صرفا جمع آوری زباله و نجات جان یک حیوان وحشی نیست بلکه محیط زیست موضوعی است که می تواند بر روی زندگی تک تک ما تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.
امیدی نیا اظهارکرد: در ساختار جدید سازمان حفاظت محیط زیست کشور به جد نیازمند مشارکت همه آحاد مردم هستیم.
مهندس یاوری مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از میزبانی شرکت پالایش نفت کرمانشاه در برگزاری این همایش اظهارکرد: میزان زباله های تولیدی استان بین ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن در روز است و در حال حاضر مشکل اصلی ما در بحث مدیریت این پسماندها کمبود منابع اعتباری است و ما از مسئولین کشوری انتظار داریم که از محل اعتبارات ملی مدیریت پسماند که رقمی در حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، استان کرمانشاه نیز بهره مند شود.
وی همچنین از شرکت پالایش نفت کرمانشاه، شرکت پلیمر و شرکت سیمان سامان به عنوان سه صنعت سبز کشور نام برد که توجه ویژه ای به رعایت اصول محیط زیستی دارند.
گفتنی است در ادامه این همایش لوح تقدیری توسط معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست کشور به مهندس براندیشه رییس هیات مدیره و مهندس کاویانی مدیرعامل شرکت پالایش نفت کرمانشاه به پاس تلاش مجدانه در عرصه محیط زیست کشور اهدا شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7773
  • 357 بازدید

برچسب ها