• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

برگزاری لیگ کتابخوانی مهدوی در کرمانشاه

  • کد خبر : 9012
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
برگزاری لیگ کتابخوانی مهدوی در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، «بهروز همتی» در نشست منطقه ای مدیران بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) و بنیاد غدیر در غرب کشور که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت:  نهمین همایش ملی غدیرپژوهی و هفتمین همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان، اسفندماه سال جاری برگزار می شود. مدیر بنیاد بین المللی غدیر و بنیاد […]

به گزارش پاتاق نیوز، «بهروز همتی» در نشست منطقه ای مدیران بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) و بنیاد غدیر در غرب کشور که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت:  نهمین همایش ملی غدیرپژوهی و هفتمین همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان، اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

مدیر بنیاد بین المللی غدیر و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، با اشاره به مقاله محور بودن این همایش ها، افزود: اختتامیه این همایش های ملی در اسفند ماه با معرفی و تجلیل از مقالات برتر  برگزار خواهد شد.

وی با اشاره از پیش بینی نشست های منطقه ای با محوریت نهمین همایش ملی غدیرپژوهی و هفتمین همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان در دیگر استان ها، اظهار کرد: این نشست های علمی علاوه بر کرمانشاه، در استان های کردستان، ایلام، همدان و لرستان نیز برپا می شود.

همتی، ابراز کرد: برنامه های علمی و آموزشی مهدوی و غدیر شناسی ویژه جوانان را باید هدفمند کرده و متناسب با نیاز روز جامعه پیش ببریم.

وی همچنین بر بهره مندی از ظرفیت های موجود در دستگاه های فعال در حوزه های دینی و فرهنگی برای مشارکت در برنامه های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و بنیاد بین المللی غدیر در استان های مختلف تأکید کرد.

مدیر بنیاد بین المللی غدیر و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، از تدوین سلسله مسابقه کتابخوانی تحت عنوان لیگ کتابخوانی مهدوی در استان خبر داد و گفت: این مسابقات با تنوعی که مورد ذائقه جوانان است با ایجاد فضای رقابتی و جذاب تدارک دیده شده است.

وی از تقسیم بندی استان های کشور در قالب شش منطقه، بیان کرد: استان های غربی شامل لرستان، کردستان، ایلام، همدان و کرمانشاه در یک منطقه قرار دارند که مسئولیت منطقه ای در سال جاری به استان کرمانشاه محول شد.

همتی، با اشاره به برگزاری نشست های منطقه ای با محوریت موضوعات پیش بینی شده در نهمین همایش ملی غدیرپژوهی و هفتمین همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان، از  ۵ تا ۸ اسفند در استان های کردستان، همدان و لرستان با حضور مدیران و مسئولین فرهنگی و اساتید اعزامی از قم و مشهد برگزار می شود.

وی همچنین از  برگزاری «اجلاس مهدویت و انقلاب اسلامی» با حضور بیش از ۳۵۰ میهمان ویژه و سخنرانان خارجی مسلط به زبان فارسی، در نهمین همایش ملی غدیرپژوهی و هفتمین همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان خبر داد.

مدیر بنیاد بین المللی غدیر و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، در ادامه با اشاره به تجربه موفق این استان در احداث ساختمان بنیاد، بیان کرد: ساختمان بنیاد با موقعیت مکانی بسیار خوب و پیش بینی فضای آموزشی مهدوی درحال احداث است.

وی با اشاره به اینکه این ساختمان با کمک بنیاد مستضعفان و ستاد فرمان حضرت امام(ره) احداث شده است، عنوان کرد: ساختمان بنیاد بین المللی غدیر و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه سال آینده به افتتاح و بهره برداری می رسد.

همتی، گفت: این ساختمان در مساحت ۱۲۰۰ متر مکعب با زیربنای ۳۴۰ متر در سه طبقه در حال ساخت است. کتابخانه ای با گنجایش ۱۴ تا ۱۵ هزار جلد کتاب، دو مهمانسرای ویژه و دفاتر اداری در این ساختمان پیش بینی شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9012
  • 287 بازدید

برچسب ها