• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

برگزاری مراسم روز مزرعه زعفران در کرمانشاه

  • کد خبر : 18266
  • ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۹:۱۱
برگزاری مراسم روز مزرعه زعفران در کرمانشاه
مراسم روز مزرعه برداشت محصول زعفران در سطح ۱۶ هکتار در روستای آخوندی از توابع دهستان سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پاتاق نیوز، مراسم روز مزرعه برداشت محصول زعفران در سطح ۱۶ هکتار در روستای آخوندی از توابع دهستان سرفیروزآباد با اسماعیل پرویزی‌فر مدیر جهاد کشاورزی کرمانشاه، احمدی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان، مجری طرح و تعدادی از کشاورزان منطقه و با محوریت و حضور کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی سرفیروزآباد با هدف انتقال دانش و آخرین یافته‌های تحقیقاتی به بهره‌برداران با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی کرمانشاه در این مراسم، اظهار داشت: در راستای توسعه کشاورزی و به منظور ترویج کشت زعفران در بین کشاورزان، در سال زراعی جاری توزیع ۶۰ تن پیاز یارانه‌ای در سطح ۲۰ هکتار انجام گرفته که در مجموع سطح زیرکشت این محصول بالغ بر ۱۸۹ هکتار با متوسط عملکرد ۶ کیلوگرم است که به ازای تامین سهم آورده ۳ تن در هکتار توسط کشاورز، میزان ۳ تن پیاز زعفران بصورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

پرویزی‌فر در این بازدید با اشاره به اینکه، عمده سطح زیر کشت زعفران در دهستان‌های سرفیروزآباد، سراب نیلوفر، کوزران و چقانرگس است، افزود: با توجه به شرایط آب وهوایی این شهرستان و نیاز پایین این محصول به آب می‌تواند جایگزین مناسبی برای محصولات زراعی آب بر باشد و شرایط آب و هوایی برای کشت و توسعه زعفران بسیار مساعد و سازگار است.

وی گفت: کشت زعفران علاوه بر رونق اقتصادی بخش کشاورزی این شهرستان، اشتغالزایی، توسعه کشاورزی پایدار و صرفه‌جویی در مصرف آب را نیز به‌دنبال خواهد داشت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=18266
  • 200 بازدید