• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021

برگزاری نشست خبری مدیرمخابرات منطقه کرمانشاه با اصحاب رسانه

  • کد خبر : 16180
  • ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
برگزاری نشست خبری مدیرمخابرات منطقه کرمانشاه با اصحاب رسانه
نشست خبری مدیرمخابرات منطقه کرمانشاه با اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی مخابرات استان برگزار شد.

به گزارش پاتاق نیوز، در این نشست مدیرمخابرات منطقه کرمانشاه ضمن تبریک فرارسیدن چهل ودومین سالروزپیروزی شکوهندانقلاب اسلامی،گزارشی از خدمات ارائه شده مخابراتی و ارتباطی ارائه داد.

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه با اشاره به مشکلات و موانعی که تحریم ها وهمچنین شیوع ویروس کرونا برارائه خدمات مخابراتی مطلوب ایجادنموده گفت : باوجوداین مشکلات با تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم مخابرات خوشبختانه خللی در خدمات رسانی به مردم شریف استان به وجود نیامده است .

قبادیان درجمع اصحاب رسانه در خصوص موضوع آموزش در فضای مجازی و مشکلات مربوط به آن گفت : مخابرات منطقه کرمانشاه تاکنون ۲۰۰۰ مدرسه را بصورت رایگان به شبکه اینترنت پر سرعت متصل نموده وبراساس اعلام آموزش وپرورش،در استان از ۳۲۴ هزار دانش آموز مشغول تحصیل، تعداد ۳۲۰ هزار دانش آموز به شبکه شاد متصل می باشندو تنها ۴ هزار نفر به این شبکه متصل نیستند،هر چند مشکل برخی از این دانش آموزان ناشی از نداشتن دسترسی به تبلت یا گوشی هوشمند است وارتباطی به امکانات اینترنت پر سرعت ندارد.

قبادیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پایین بودن تعرفه خدمات تلفن ثابت گفت: با وجود محدودیت ها و تحریم ها در چند سال اخیر و همچنین بالارفتن هزینه های مربوط به تامین تجهیزات و توسعه شبکه ،تعرفه های مخابرات از سال ۸۲ تاکنون هیچ گونه افزایشی نداشته و حتی در مقطعی با اجرای طرح همکدسازی، تعرفه ها بشدت سیر نزولی پیدا کرد که این عدم افزایش تعرفه ها ، مشکلاتی را برای شرکت مخابرات بوجود آورده است که از آن جمله میتوان به کمبودنقدینگی برای خرید تجهیزات مورد نیاز وبه تبع آن طرحهای توسعه ای اشاره کرد.

لذابه دلایل گوناگون، لزوم بازنگری درتعرفه خدمات شرکت مخابرات ایران ازطریق مجاری قانونی مربوطه احساس میگردد.

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه در ادامه این نشست خبری گفت: ۱۳۳ طرح مخابراتی با اعتباری بیش از ۲۶۰ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به مناسبت دهه مبارک فجرامسال دراستان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

قبادیان عمده ی این پروژه‌ها را نصب و راه‌اندازی ۲۲ سایت جدیدتلفن همراه، تکمیل پوشش و ارتقا فناوری ۱۱۳ سایت همراه اول، نصب و راه اندازی چهار دستگاه کافو نوری وپنج دستگاه مینی کافو ،توسعه پورت های پرسرعت دیتا در ۳۶ مرکز، اجرای فیبرنوری به میزان ۸۰ کیلومتر و نصب و راه اندازی CWDM به میزان ۲۰ لینک ذکر کرد.

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه در ادامه به سرمایه گذاری ۹۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی این شرکت در سال ۹۹ در استان خبر داد و گفت: با این میزان سرمایه گذاری ۹ پروژه ی مهم در استان اجرا شده است.

قبادیان عمده ی این پروژه ها را نصب و راه اندازی ۵۷ سایت، جدید همراه اول، تکمیل پوشش و ارتقا فناوری ۵۸۳ سایت، نصب و راه اندازی ۱۰ دستگاه کافونوری و نصب و راه اندازی ۱۷ دستگاه مینی کافو اعلام کرد.

پاسخ مدیرمخابرات منطقه کرمانشاه به پرسش‌های خبرنگاران ازبخش های مختلف مخابرات پایان بخش این نشست بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16180
  • 77 بازدید