• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

برگزاری نماز جمعه کرمانشاه پس از ۶ ماه/ آیت‌الله علما: عزاداری‌ها با رعایت مسائل بهداشتی برگزار شود

  • کد خبر : 11146
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
برگزاری نماز جمعه کرمانشاه پس از ۶ ماه/ آیت‌الله علما: عزاداری‌ها با رعایت مسائل بهداشتی برگزار شود

به گزارش پاتاق نیوز ، امام جمعه کرمانشاه گفت: ایام محرم در پیش است و عزاداران عزیز باید ضمن عزاداری، پروتکل‌ها و موازین بهداشتی را رعایت کنند؛ چرا که بیانات و رفتار مقام معظم رهبری در این خصوص حجت است. نماز جمعه شهر کرمانشاه پس از وقفه‌ای ۶ ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، امروز (جمعه ۲۴ […]

به گزارش پاتاق نیوز ، امام جمعه کرمانشاه گفت: ایام محرم در پیش است و عزاداران عزیز باید ضمن عزاداری، پروتکل‌ها و موازین بهداشتی را رعایت کنند؛ چرا که بیانات و رفتار مقام معظم رهبری در این خصوص حجت است.

نماز جمعه شهر کرمانشاه پس از وقفه‌ای ۶ ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، امروز (جمعه ۲۴ مردادماه) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به امامت آیت الله مصطفی علما، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، برگزار شد.

آیت الله علما در خطبه اول نماز جمعه با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، گفت: حضرت رسول (ص) به امام علی (ع) فرمودند سه دسته فعل نزد خداوند شیرین است؛ اول این است انسان وظایف فردی و اجتماعی خود را درست انجام بدهد؛ دوم این است که انسان از حرامات دوری کند و توصیه سوم قناعت است؛ البته این قناعت با سعی و کوشش منافاتی ندارد.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه به شیوع ویروس منحوس کرونا اشاره کرد و گفت: دنیا دار تزاحم است و فرشتگان از خداوند می‌پرسند در این دنیای که مملو از تزاحم و پستی بلندی است، انسان چگونه رشد می‌کند و پرورش می‌یابد؟

وی ادامه داد: حقیقت امر این است که خداوند به انسان‌ها استعداد داده و با این استعداد انسان توانایی غلبه بر مشکلات را در طول تاریخ داشته است.

امام جمعه کرمانشاه در خطبه دوم یادآور شد: ایام محرم در پیش است و عزاداران عزیز باید ضمن عزاداری پروتکل‌ها و موازین بهداشتی را رعایت کنند؛ چرا که بیانات و رفتار مقام معظم رهبری در این خصوص حجت است؛ در عزاداری‌های محرم باید دستور العمل‌های بهداشتی رعایت شود.

وی اضافه کرد: از اتفاقاتی که در چند روز اخیر رخ داد، درگذشت ماموستا محمدی بود؛ این شخصیت، عمر شریف خود را صرف تبلیع دین و تربیت مردم و ترویج قرآن گذاشتند و این ضایعه را تسلیت می‌گویم.

آیت الله علما خاطرنشان کرد: در هفته پیش رو سالگرد بازگشت آزدگان عزیز است و باید خاطرنشان کرد این عزیران بر گردن مردم حق بسیار زیادی دارند، همچنین ۲۷ مرداد سالروز حماسه تاریخی پاوه است و این عزیزان با تقدیم بیش از صد شهید از جدایی این خطه جلوگیری کردند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا از مردم می‌خواهیم با رعایت بهداشت به کادر درمان کنند؛ همچنین از زحمات این عزیزان و سایر عزیرانی که در این ایام زحمت کشیدند قدردانی می‌کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11146
  • 162 بازدید

برچسب ها