• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

برگزاری همایشی با موضوع بازار سوریه در کرمانشاه

  • کد خبر : 7284
  • ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
برگزاری همایشی با موضوع بازار سوریه در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی اظهار داشت: ذهنیت عده بسیاری در کشور نسبت به بازار سوریه اشتباه است و بازار این کشور با بازار عراق بسیار متفاوت است. کاشفی با بیان اینکه نگاه به بازار سوریه باید نسبت به عراق متفاوت باشد عنوان کرد: کشور سوریه عقبه و پیشینه مناسب تولیدی دارد و از حضور […]

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی اظهار داشت: ذهنیت عده بسیاری در کشور نسبت به بازار سوریه اشتباه است و بازار این کشور با بازار عراق بسیار متفاوت است.

کاشفی با بیان اینکه نگاه به بازار سوریه باید نسبت به عراق متفاوت باشد عنوان کرد: کشور سوریه عقبه و پیشینه مناسب تولیدی دارد و از حضور تولیدکنندگانی در حوزه کشاورزی و صنعت برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه سوریه قبل از بروز جنگ‌های داخلی یکی از رقبای اصلی ایران در عراق محسوب می‌شد و سهم آن از بازار عراق بیشتر از ایران بود گفت: با توجه به وضعیت کنونی سوریه نیاز این کشور به‌طور عمده در زمینه زیرساخت‌ها از جمله نوسازی سدها، ساختمان‌سازی، آب و برق است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با ابراز اینکه متأسفانه تعداد هلدینگ‌های مهم و بزرگ در زمینه نیازهای سوریه در استان کرمانشاه محدود هستند افزود: سال‌ها تلاش شد در این بخش کنسرسیوم‌سازی شود و سازمان مسکن و شهرسازی و نظام مهندسی باید در این زمینه کمک کنند.

کاشفی گفت: چند هزار تحصیل‌کرده در حوزه‌های مهندسی وجود دارند که نتوانستیم توان مالی و علمی آن‌ها را در قالب شرکت‌هایی منسجم کنیم و تنها شرکت جهاد نصر گاهی اجرای طرح‌های بزرگی را به‌عهده می‌گیرد و این مدل طرح‌ها برای بازار سوریه کارساز است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اظهار اینکه “در حال بررسی بازار سوریه هستیم” اضافه کرد: در طول یک ماه و نیم آینده یک تیم اقتصادی ایرانی به سوریه اعزام می‌شود.

کاشفی تصریح کرد: چنانچه خط ترانزیت بازار سوریه از طریق عراق باز شود صادرات بخش عمده‌ای از محصولات استان از جمله صنایع ساختمانی، کاشی و سرامیک توجیه پیدا می‌کند.

وی با یادآوری اینکه سوریه یکی از خریداران شمش از ایران است و تولیدات را خود انجام می‌دهد عنوان کرد: واردات میل‌گرد و تیرآهن به سوریه ممنوع است زیرا دارای کارخانه هستند و سیاست‌های حمایتی ویژه‌ای نیز دارند.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران تأکید کرد: باید رویکرد خاصی برای سوریه وجود داشته باشد و با عراق به‌طور کامل متفاوت است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7284
  • 256 بازدید

برچسب ها