• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

برگزاری ۱۷ محفل انس با قرآن با محوریت بقاع متبرکه

  • کد خبر : 11542
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
برگزاری ۱۷ محفل انس با قرآن با محوریت بقاع متبرکه

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: با برگزاری ۱۷ محفل انس با قرآن در ایام برگزاری مسابقات قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه فضای استان معطر به عطر قرآن می‌شود. حجت‌الاسلام محمد صالحی در دومین جلسه ستاد چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم اظهار کرد: امسال با وجود محدودیت‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: با برگزاری ۱۷ محفل انس با قرآن در ایام برگزاری مسابقات قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه فضای استان معطر به عطر قرآن می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد صالحی در دومین جلسه ستاد چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم اظهار کرد: امسال با وجود محدودیت‌های کرونایی مسابقات قرآن مرحله شهرستانی با رعایت همه دستوالعمل‌های بهداشتی به بهترین وجه در ۶ منطقه استان به مرکزیت شهرستان‌های اسلام‌آبادغرب، سرپل‌ذهاب، سنقروکلیایی، کنگاور، پاوه و کرمانشاه برگزار شد.

وی از راه‌یابی ۴۰۸ نفر متسابق به مرحله استانی مسابقات خبر داد و خاطرنشان کرد: مسابقات مرحله استانی در ۲ بخش معارفی و آوایی برگزار می‌شود که بخشی معارفی مسابقات یعنی مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم با ۲۰۹ نفر شرکت کننده در ۲۴ مرداد ماه برگزار شد و بخش آوایی شامل رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی با ۱۹۹ نفر شرکت کننده ۱۵ لغایت ۱۹ اسفند ماه سال‌جاری برگزار می‌شود که از این تعداد ۱۱۷ نفر خواهر ۱۵ و ۱۶ شهریور و ۸۲ نفر برادر ۱۷ و ۱۸ شهریور برای راه‌یابی به مسابقات کشوری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و این بزرگترین رویداد قرآنی استان است.

صالحی افزود: هیأت داوران این دوره از مسابقات شامل پنج داور برادر و پنج داور خواهر بوده که از این تعداد تنها یک داور غیربومی است و بقیه داوران از استان هستند که این تصمیم به‌دلیل ارج نهادن به داوران استان و تقویت جایگاه این عزیزان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در هفته‌ای که مسابقات برگزار می‌شود باید فضای استان معطر به عطر قرآن شود، گفت: تعداد ۱۷ محفل انس با قرآن در ایام برگزاری مسابقات قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه برنامه ریزی شده که با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11542
  • 150 بازدید

برچسب ها