• امروز : چهارشنبه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 26 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 1 December - 2021

بر وضعیت بارش‌ها مسلطیم/ فعلا نیازی به تخلیه مناطق مسکونی نیست

  • کد خبر : 9655
  • ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
بر وضعیت بارش‌ها مسلطیم/ فعلا نیازی به تخلیه مناطق مسکونی نیست

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با اشاره به آغاز بارش‌های قابل توجه در سطح استان، گفت: بر اوضاع مسلط هستیم و فعلا نیازی به تخلیه هیچ منطقه مسکونی نداریم. جلیل بالایی با اشاره به شروع بارش‌های قابل توجه در سطح استان، اظهار کرد: خوشبختانه بارش به صورت نرم و مداوم است و […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با اشاره به آغاز بارش‌های قابل توجه در سطح استان، گفت: بر اوضاع مسلط هستیم و فعلا نیازی به تخلیه هیچ منطقه مسکونی نداریم.

جلیل بالایی با اشاره به شروع بارش‌های قابل توجه در سطح استان، اظهار کرد: خوشبختانه بارش به صورت نرم و مداوم است و از زمان آغاز بارندگی تاکنون مشکل خاصی در هیچ نقطه استان نداشته ایم.

وی ادامه داد: از ابتدای امروز(ششم اسفند) بیشترین بارش را از کنگاور، صحنه و اسلام آبادغرب به میزان حدود ۳۵ میلی‌متر داشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با اشاره به پیش‌بینی بارندگی ۱۲۰ میلی‌متری این سامانه برای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این بارش حداکثر ۱۵۰ میلیون مترمکعب آورد برای سدهای استان به همراه خواهد داشت و این در حالی است که نزدیک به ۴۰۰ میلیون مترمکعب ظرفیت خالی پشت سدها داریم.

بالایی یادآور شد: اکنون بر اوضاع تسلط کامل داریم و از طریق سامانه رصدی که برای ۵۴ نقطه از منابع آبی و رودخانه‌های استان فعال است، نظارت بر شرایط انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از دو هزار کیلومتر رودخانه استان حدود ۲۰۰ کیلومتر آن از مناطق مسکونی شهری و روستایی عبور می‌کند، ادامه داد: به محض اینکه آورد رودخانه‌ای در بالا دست بالا برود، شرکت آب موظف است اطلاع دهد تا اقدامات لازم برای ساکنین حاشیه رودخانه‌ها انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه فعلا نیازی به تخلیه مناطق مسکونی نیست، تاکید کرد: نگرانی ما درباره مناطقی است که بارش بیشتری دارند که این مناطق نیز در آمادگی کامل به سر می‌برند.

بالایی از تشکیل ستاد مدیریت بحران استان در شب گذشته(دوشنبه) نیز یاد کرد و گفت: در این جلسه وظایف تک تک دستگاه‌ها مشخص و به آنها اعلام شد.

وی از آماده باش تمام فرمانداری‌ها و استقرار فرمانداران در محل فرمانداری برای ایام بحرانی احتمالی خبر داد و عنوان کرد: شهرداری‌ها نیز موظفند تدابیر لازم  برای مدیریت آب‌های سطحی، تسهیل در عبور روان آب‌ها و اخطار به خانوارهای مستقر در حریم و بستر رودخانه‌ها را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه همچنین از آماده باش تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان شامل آب، برق، گاز و ارتباطات نیز به منظور جلوگیری از قطع احتمالی خدمات خبر داد.

بالایی یادآور شد:  هلال احمر نیز برای امداد رسانی، اسکان احتمالی اضطراری در فضاهای سرپوشیده و تامین بسته‌های غذایی مورد نیاز آماده است.

وی با بیان اینکه به دهیاری‌ها نیز در زمینه واحدهای مسکونی مستقر در مسیر رودخانه و مسیل‌ها اخطار لازم داده شده، عنوان کرد: راهداری نیز برای جلوگیری از مسدود شدن راه‌ها پای کار است.

به گفته این مسئول دامداران، کشاورزان و عشایر نیز باید در این شرایط از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

وی خواستار همکاری و مشارکت جدی خود مردم شد و گفت: از مردم توقع داریم از نزدیک شدن به رودخانه‌ها و همچنین تردد و سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9655
  • 195 بازدید

برچسب ها