• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

بزودی مرحله چهارم پرداخت طلب مالباختگان گلیم و گبه آغاز می شود

  • کد خبر : 8658
  • ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
بزودی مرحله چهارم پرداخت طلب مالباختگان گلیم و گبه آغاز می شود

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: بزودی مرحله چهارم پرداخت وجوه به مالباختگان پرونده گلیم و گبه را آغاز خواهیم کرد. دکتر محمدحسین صادقی  در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه تاکنون طی سه مرحله ۸۰ میلیارد تومان به ۹۶۰۰ نفر از مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان پرداخت شده، اظهار […]

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: بزودی مرحله چهارم پرداخت وجوه به مالباختگان پرونده گلیم و گبه را آغاز خواهیم کرد.

دکتر محمدحسین صادقی  در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه تاکنون طی سه مرحله ۸۰ میلیارد تومان به ۹۶۰۰ نفر از مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان پرداخت شده، اظهار کرد: در حال حاضر پرداخت مطالبات ۲۶۰۰ نفر از مالباختگان باقی مانده که در مرحله چهارم تلاش می کنیم با ۲۲۰۰ نفر آنها تسویه کنیم.

وی تصریح کرد: میزان مبلغی که در مرحله چهارم پرداخت می‌شود نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان خواهد بود.

دادستان کرمانشاه اولویت دستگاه قضایی استان در پرونده گلیم و گبه را کاهش فراوانی شاکیان با پرداخت طلب آنها دانست.

وی خاطرنشان کرد: در تلاشیم پیش از اینکه این پرونده وارد سومین سالگرد خود شود، مطالبات مالباختگان را به طور کامل پرداخت نماییم.

صادقی در ادامه عنوان کرد: علی رغم اینکه مردم استان تجربه تلخ پرونده گلیم و گبه را دارند، اخیرا در شرق استان هم به نمونه دیگری از چنین پرونده‌ای  برخورد کردیم.

وی اضافه کرد: در این پرونده متهم ۵۰ میلیارد تومان از سرمایه مردم را با وعده مشارکت در تولید و ایجاد یک کارخانه صنعتی جذب کرده و سود هایی را از محل اصل سرمایه سرمایه‌گذاران قبلی به مردم پرداخت می‌کرد تا جلب اعتماد کند.

دادستان کرمانشاه یادآورشد: تاکنون این پرونده ۳۰۰ شاکی دارد که متهم از دو سال پیش از آنها جذب سرمایه کرده است.

دادستان کرمانشاه گفت: به منظور برقراری امنیت مطلوب تر در ایام اربعین ۵۰۰ معتاد متجاهر و متکدی علاوه بر ظرفیت قبلی که در استان داشتیم جمع آوری شد.

وی در ادامه سخنانش از آمادگی دادسرای کرمانشاه برای ارائه خدمات ویژه قضائی به زائرین اربعین حسینی در استان خبرداد و اظهارکرد: نیروهای دادسرای کرمانشاه از کنگاور به عنوان ورودی استان تا قصرشیرین این آمادگی را دارند که خدمات ویژه و فوری به زائرینی که به خدمات قضایی نیاز پیدا می‌کنند، ارائه دهند.

وی تصریح کرد: همچنین در مرز خسروی نیز مرکز فوریت‌های قضایی را با حضور یک دادیار ویژه راه اندازی کرده‌ایم.تا مردم جهت دسترسی به خدمات قضایی معطل نشوند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در ادامه از دستگاه‌هایی نیز که در مسیر تردد زائرین اربعین حسینی به ارائه خدمات می‌پردازند خواست تا با هماهنگی بیشتر کیفیت خدمات خود را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه برپایی موکب‌ها باید با اخذ مجوز از دستگاه متولی باشد، تاکید کرد: رعایت نکات بهداشتی و رعایت ملاحظات محیط زیستی در موکب‌ها از مسائل مهمی است که باید آن را مورد توجه جدی قرار داد.

صادقی گفت: همچنین در این ایام به افراد شرور و سابقه دار زندانی که ممکن است آزادی آنها به این مراسم عظیم لطمه‌ای وارد کند، مرخصی داده نمی‌شود.

وی در ادامه اعلام کرد: باتوجه به اینکه ممکن است معتادین متجاهر و یا افراد متکدی در پارک‌ها، موکب‌ها و .. برای زائرین اسباب مزاحمت ایجاد کنند، با تمهیداتی که اندیشیدیم علاوه بر ظرفیت قبلی ۵۰۰ نفر دیگر را جمع آوری کردیم تا امنیت مطلوب‌تری در این ایام داشته باشیم.

به موضوع پروژه روگذر اسلام آبادغرب ورود کرده‌ایم.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پروژه احداث پل روگذر در کنار تپه تاریخی چغاگاوانه اسلام آباد غرب که این روزها حواشی زیادی در فضای مجازی استان به دنبال داشته پرداخت و گفت: باتوجه به اینکه مدیرکل میراث فرهنگی استان نامه‌ای برای دادستان اسلام ابادغرب در خصوص اجرای این پروژه و آسیب آن به تپه تاریخی چغاگاوانه ارسال کرده، ما هم از دادستان این شهر خواسته‌ایم تا به آن رسیدگی کند.

وی تاکید کرد: همچنین قرار شده نشستی تخصصی با حضور میراث فرهنگی، شهرداری اسلام آبادغرب و دادستان اسلام آباد غرب تشکیل شود تا بصورت فنی و کارشناسی این مسئله مورد رسیدگی قرار گیرد.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: باتوجه به رسالتی که دستگاه قضایی در حفاظت از میراث فرهنگی استان دارد، بدیهی است که ما نیز به عنوان مدعی العموم در این موضوع نظارت دقیقی خواهیم داشت.

صادقی در پایان از رسانه‌های استان خواست تا انعکاس دغدغه‌های خود را همراه با ارزیابی‌ها و تحلیل‌های دقیق و کارشناسی همراه کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8658
  • 443 بازدید

برچسب ها