• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

بصیرت شرط اصلی هدایت است/ قیام امام حسین (ع) برای امر به معروف بود

  • کد خبر : 11291
  • ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
بصیرت شرط اصلی هدایت است/ قیام امام حسین (ع) برای امر به معروف بود

به گزارش پاتاق نیوز ،  امام جمعه کرمانشاه گفت: امر به معروف اختصاص به اسلام نداشته و یک مساله بودن مرز است و هدف آن هدایت تمامی مردم جامعه بشری است و اهمیت این موضوع به قدری بالاست که می توان آن را روح تربیت دانست. امام جمعه کرمانشاه گفت: امر به معروف اختصاص به اسلام نداشته […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  امام جمعه کرمانشاه گفت: امر به معروف اختصاص به اسلام نداشته و یک مساله بودن مرز است و هدف آن هدایت تمامی مردم جامعه بشری است و اهمیت این موضوع به قدری بالاست که می توان آن را روح تربیت دانست.

امام جمعه کرمانشاه گفت: امر به معروف اختصاص به اسلام نداشته و یک مساله بودن مرز است و هدف آن هدایت تمامی مردم جامعه بشری است و اهمیت این موضوع به قدری بالاست که می توان آن را روح تربیت دانست.

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در خطبه‌های سیاسی-عبادی نماز جمعه این هفته استان، اظهار داشت: هفته اول ماه محرم الحرام با نام هفته امر به معرف و نهی از منکر نام گذاری شده است؛ چرا که این موضوع اصل حرکت سیدالشهدا بوده و ماهیت قیام امام حسین (ع) بر احیای این موضوع بسیار مهم پایه ریزی شده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی و مهم تمامی انبیا الهی،کتب آسمانی و اولیا الله یک موضوع مهم است و آن مسله «لتخرج الناس من الضلمات الی النور» است بدان معنا که قایت و نتیجه کار همه پیامبران و اولیا الهی و کتب آسمانی در راستای خروج تمامی انسان‌ها از ظلمت به سمت نور بنا شده است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: در مورد قرآن تفاسیر بسیار زیادی وجود دارد، اما باید توجه داشت که هدف اصلی قرآن هدایت است، هدایت مردم از سمت ظلمت به سمت نور و یکی از الزامات این هدایت داشتن بصریت است.

آیت الله علما یادآور شد: اگر بصیریت نداشته باشیم در شرایط مختلف نمی‌دانیم چه تصمیمی اخذ کنیم، نمی‌دانیم در ایام عزاداری امام حسین (ع) که مصادف با شیوع این ویروس منحوس شده است چگونه عزاداری کنیم.

وی در خطبه دوم نماز جمعه، یادآور شد: هفته اول محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر است و تمامی مجاس عزاداری سیدالشهدا باید این مهم را که اصلی ترین کار سیدالشهدا بوده است؛ ترویج کنند.

آیت الله علما با اشاره به شکست قطعنامه پیشنهادی آمریکا در سازمان ملل یادآور شد: در شرایط فعلی بعد از ۷۵ سال شاهد یک اتفاق بسیار پر معنا هستیم و آن مساله رای سازمان ملل بعد از مدت‌ها به نفع ایران است و نشان از قدرت بالای مردم ایران دارد.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی تمامی قدرت‌های جهان به ایمان شما [مردم ایران] دستمریزاد می‌گویند، چرا که شما با بصیریت در مقابل تمای ظلم‌ها ایستادگی کرده اید.

امام جمعه کرمانشاه با تشکر از جامعه پزشکی و پرستاری در راه مبارزه با ویروس منحوس کرونا، اضافه کرد: اول شهریور ماه به با نام پزشک نامگاری شده است و بنا بر برخی آمارها ما حدود ۱۵۰ شهید در راه مبارزه با این ویروس منحوس جان خود را از دست داده‌اند و باید از زحمات آن‌ها قدردانی و تشکر کرد.

آیت الله علما ادامه داد: این شهدای جهادی در راه خدا و دفاع از مردم جهاد کردند و در این راه به مقام شهادت رسیدند و این عمل بسیار با ارزش و ستودنی است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11291
  • 125 بازدید

برچسب ها