• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

بقاع متبرکه باید به پایگاه اجتماعی، فرهنگی و قرآنی تبدیل شود

  • کد خبر : 6670
  • ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۳
بقاع متبرکه باید به پایگاه اجتماعی، فرهنگی و قرآنی تبدیل شود

به گزارش پاتاق نیوز،حجت الاسلام عباسیان در جلسه آموزشی_ توجیهی مراکز افق بقاع متبرکه که امروز با حضور مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف کشور در محل اداره کل اوقاف کرمانشاه برگزار شد؛ اظهار کرد: راه اندازی مراکز افق در جوار بقاع متبرکه یکی از اقدامات بسیار خوب سازمان اوقاف بوده که در […]

به گزارش پاتاق نیوز،حجت الاسلام عباسیان در جلسه آموزشی_ توجیهی مراکز افق بقاع متبرکه که امروز با حضور مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف کشور در محل اداره کل اوقاف کرمانشاه برگزار شد؛ اظهار کرد: راه اندازی مراکز افق در جوار بقاع متبرکه یکی از اقدامات بسیار خوب سازمان اوقاف بوده که در دوران مدیریت دکتر خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف انجام شده است.
وی افزود: پیش از این در بقاع متبرکه فعالیت های فرهنگی و قرآنی انجام می گرفت اما به فعالیت های اجتماعی کمتر توجه می شد که با راه اندازی این مراکز قطعا آستان مقدس امامزادگان به پایگاه اجتماعی، فرهنگی و قرآنی تبدیل خواهند شد.
حجت الاسلام عباسیان با اشاره به فضیلت شب های قدر ابراز امیدواری کرد که همگی از فیوضات شب قدر بهره مند شده باشند و نسبت به آموزه های دینی همچون پرداخت زکات در کنار عبادت و نماز توجه شود.
وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم ۳۲ بار واژه زکات را در کنار کلمه نماز با هدف تذکر به این امر خیرخواهانه تکرار کرده است و به ما یادآوری کرده که ارتباط با خدا بدون ارتباط با خلق هیچ فایده ای ندارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: در مراکز افق وقتی مردم مراجعه میکنند صرفا به ارتباط معنوی آنها با امامزادگان نباید توجه کرد بلکه بقاع متبرکه باید مرکزی برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی مردم به ویژه در این استان که آسیب های اجتماعی زیاد است، باشد و این همان نمونه ارتباط با خلق است.
وی افزود: یکی از معضلات استان کرمانشاه عدم وجود فرهنگ کار است که مراکز افق در راستای ایجاد این فرهنگ میتوانند موثر باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6670
  • 271 بازدید

برچسب ها