• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

بلاتکلیفی تانکر‌های سوخت در مرز ناشی از عدم همکاری تجار ایرانی و عراقی

  • کد خبر : 13159
  • ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
بلاتکلیفی تانکر‌های سوخت در مرز ناشی از عدم همکاری تجار ایرانی و عراقی

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل گمرک پرویزخان بلاتکلیفی تانکر‌های سوخت ایرانی در این مرز را ناشی از عدم همکاری تجار و شرکت‌های حمل و نقل دو طرف اعلام کرد و گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته این مشکل به زودی بر طرف می‌شود.  احمدی نصر با بیان اینکه قبل از شیوع کرونا حمل سوخت به عراق به […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل گمرک پرویزخان بلاتکلیفی تانکر‌های سوخت ایرانی در این مرز را ناشی از عدم همکاری تجار و شرکت‌های حمل و نقل دو طرف اعلام کرد و گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته این مشکل به زودی بر طرف می‌شود.

 احمدی نصر با بیان اینکه قبل از شیوع کرونا حمل سوخت به عراق به صورت یکسره انجام می‌شد، افزود: با شیوع کرونا حمل کالا به صورت تانکر به تانکر صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: در روش تانکر به تانکر طرف عراقی روزانه بیشتر از ۵۰ تانکر پذیرش نمی‌کند که همین موضوع باعث شده بقیه تانکر‌های سوخت که روزانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تانکر به مرز پرویزخان وارد می‌شود، در صف‌های طولانی روز‌های متمادی معطل بمانند.

مدیرکل گمرک پرویزخان اظهار داشت: با مذاکراتی که طی ۲۰ روز گذشته سرکنسولگری کشورمان با مقامات اقلیم کردستان عراق انجام داده قرار بر این شده است برای تسریع در امر صادرات، روزانه ۵۰ درصد از حمل سوخت به صورت یکسره و ۵۰ درصد نیز از طریق تانکر به تانکر در مرز انجام شود.

احمدی نصر خاطرنشان کرد: بر این اساس، روزانه حدود ۲۰۰ تانکر سوخت به آن سوی مرز حمل می‌شود و معطلی رانندگان بسیار کم می‌شود.

وی یادآور شد: مشکلات به وجود آمده در این زمینه صرفا به علت عدم همکاری تجار، شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان دو طرف مخصوصا طرف عراقی رخ داده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13159
  • 93 بازدید

برچسب ها