• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

به بهانه از قلم افتادن کرمانشاه در لیست دریافت واکسن تزریقی فلج اطفال

  • کد خبر : 4612
  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
به بهانه از قلم افتادن کرمانشاه در لیست دریافت واکسن تزریقی فلج اطفال

به گزارش پاتاق نیوز، چندی نیست که بمب خبری فریب سراسری خانواده ها توسط وزارت بهداشت در تزریق واکسن فلج اطفال بلطف شبکه های اجتماعی با صدای بلند ترکیده. مثل بسیاری اخبار تلگرامی دیگر در حوزه سلامت، اولین واکنش مخاطبان شک و تردید بود اما چندی نگذشت که خبر توسط مراجع رسمی تایید شد. البته […]

به گزارش پاتاق نیوز، چندی نیست که بمب خبری فریب سراسری خانواده ها توسط وزارت بهداشت در تزریق واکسن فلج اطفال بلطف شبکه های اجتماعی با صدای بلند ترکیده.
مثل بسیاری اخبار تلگرامی دیگر در حوزه سلامت، اولین واکنش مخاطبان شک و تردید بود اما چندی نگذشت که خبر توسط مراجع رسمی تایید شد. البته با کمی تلطیف که خانواده ها نگران نباشند و هنوز جان طفلی به خطر نیافتاده. البته هیچ عذرخواهی ای در کار نبود.
دستمان از آقای وزیر بهداشت که اینروزها با فرار به جلو استعفا داده و صد سوالمان را در باب سیاسی کاری حوزه سلامت، بی جواب گذاشته، کوتاه است. اما سوالهایمان را به امید جواب از دکتر مرادی، ریاست علوم پزشکی استان کرمانشاه خواهیم پرسید.

سوال اولمان از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه این است که چرا در این بازی با سیاست، سلامت کودکانمان را به بازی گرفته اید و از همان سال ۱۳۹۵ اصل ماجرای کمبود جهانی این واکسن را (که قطعا بی ارتباط با ضعف چانه زنی سرداران دیپلماسی لبخند نیست) با خانواده ها در میان نگذاشتید و در برگه های سلامت همه کودکان کرمانشاهی بذر شک ونگرانی با جوهر پررنگ، نقش بسته است!!! شما پزشکید و میدانید که همین نیم میلی لیتر، میتواند به بهای زندگی کودکی تمام شود! حتما پاسخ «قطره opv، همان واکسن است» و «نگران نباشید، ایران منطقه کم خطر است» را، از شما نیز هم خواهیم گرفت. اگر اینگونه است پس چرا مجددا شروع به ترزیق کرده اید؟!!!
سوال دوممان این است که حال که مجددا شروع به جبران مافات نموده اید، چرا کرمانشاه را فراموش کرده اید؟ چه مکانیسمی در اولویتبندی استان ها در تزریق این واکسن وجود داشته است که ما جزو ۹ استان دور اول نیستیم؟ عادت کرده ایم که در دولت تدبیر، در استخدامیها سهممان کم باشد، در تعیین جنگ زدگی و دیگر تخصیصهای اقتصادی هم، از قلم بیافتیم. اما حوزه سلامت کودکانمان بازیچه دست اصلاحطلبان نیست! قطعا انتخابها و اولویتها حتی بر اساس الفبا هم نبوده است چون اصفهان با الف و یزد با ی، هر دو در این لیست جایی دارند! حتی خراسان شمالی هم در این لیست جا دارد ولی کرمانشاه نیست! شاید زمانیکه بفکر اجرای رسالت اصلاحطلبانه خود و برگزاری جلسه سخنرانی زیباکلام و تبلیغ پوستر فتنه گران بودید، و با سیاست بازی میکردید، سلامت کودکانمان را هم به بازی گرفتید! و وظیفه اصلیتان را فراموش کردید.
مشخصا از شما، آقای مرادی، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی، میپرسیم که چرا کرمانشاه را از اولویت دریافت واکسن تزریقی سه سروتیپی فلج اطفال انداخته اید!؟ وزیرتان از پاسخگویی فرار کرد، اما شما لطفا پاسخگو باشید.

به قلم: الف.ی

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4612
  • 490 بازدید

برچسب ها