• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

به بیت المال چوب حراج زده‌اند

  • کد خبر : 4136
  • ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
به بیت المال چوب حراج زده‌اند

به گزارش پاتاق نیوز،آیت الله مصطفی علما در بخشی از خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به واگذاری تعدادی از سیلوهای استان گفت: یکی از برنامه های دولت بحث خصوصی سازی است که برنامه بسیار خوبی است و همه اقرار بر این دارند که باید دولت از این چاقی و وسعت و […]

به گزارش پاتاق نیوز،آیت الله مصطفی علما در بخشی از خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به واگذاری تعدادی از سیلوهای استان گفت: یکی از برنامه های دولت بحث خصوصی سازی است که برنامه بسیار خوبی است و همه اقرار بر این دارند که باید دولت از این چاقی و وسعت و گستردگی بیرون بیاید و باید بدنه دولت کوچک شود.

وی تصریح کرد: با این هدف، خصوصی سازی در دستور کار دولت قرار گرفته و قرار بر این است که پروژه هایی که بخش خصوصی قادر به انجام آن است واگذار شود تا دولت بتواند به کارهای مهم کشور برسد.

امام جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: در کرمانشاه هم ۲۵ مورد در دستور کار خصوصی سازی قرار گرفته که از جمله آن تعدادی از سیلوهای استان است.

آیت الله علما تصریح کرد: آن طور که بنده شنیده ام سه مورد از سیلوهای استان که یکی در کرمانشاه قرار دارد ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان قیمت گذاری شده اما اینها را به قیمت ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان معامله کرده اندو حتی شنیده ام که این ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان هم قرار است طی سه تا چهار سال پرداخت شود و قطعا این پول را هم از بانک میگیرند.

وی تصریح کرد: این شیوه واگذاری یعنی چون حراج زدن به اموال دو میلیون جمعیت استان و از مسئولین مربوطه میخواهیم دراین زمینه ورود کرده و به این پرونده واگذاری رسیدگی کنند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: از مسئولین میخواهیم نسبت به اموال مردم مراقبت کرده و در زمینه این واگذاری شفاف سازی کنند که مبادا خسارتی به حق مردم وارد شود.

وی افزود: از دستگاه های قضایی و اداره اطلاعات و نیز اطلاعات سپاه میخواهیم مراقب این امور باشند و مکلف اند در این زمینه ورود کرده و نتایج را اعلام کنند.

آیت الله علما تاکید کرد: همچنین از همه دولتی ها و مسئولین استان میخواهم که همه همراه این سه دستگاه نظارت ویژه در این زمینه داشته باشند تا اموال مردم محفوظ بماند.

وی یادآور شد: ما این‌همه جوان شهید ندادیم که عده ای مردم را غارت کنند و عده ای چوب حراج به اموال مردم بزنند و همه مسئولین و دستگاه ها و نیز همه جمعیت دو میلیون نفری استان باید در زمینه نگهداری اموال عمومی احساس مسئولیت کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4136
  • 381 بازدید

برچسب ها