• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022
یلدا مطلقا ممنوع!

به خاطر یک شب، «آتش» به پا نکنید

  • کد خبر : 15117
  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
به خاطر یک شب، «آتش» به پا نکنید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه به خاطر شب یلدا، آتش کرونا را دوباره شعله‌ورد نکنید، گفت: دور‌همی‌ها به اقتصاد مردم آسیب می‌زند و منجر به تعطیلی می‌شود.

محمودرضا مرادی امروز در نشست امروز ستاد استانی  مقابله با کرونا، اظهار داشت: دورهمی های یلدا می‌تواند آتش کرونا را در کشور و استان شعله‌ور کند، از مردم خواست به خاطر یک شب زحمات این چندماهه برای کاهشی شدن سیر بیماری کرونا را به هدر ندهند.

وی ادامه داد: با توجه به سیر کاهشی کرونا در استان، برای کاهشی شدن سیر این بیماری تلاش‌های فراوانی در دو سه ماه اخیر با همکاری گسترده مردم صورت گرفته و هزینه‌های سنگینی هم از جمله اعمال تعطیلی‌های گسترده فعالیت اصناف، ممنوعیت ترددها، تلاش شبانه‌روزی کادر درمان و هزینه‌های سنگین دارو و تامین تخت و … پرداخت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بعد از این همه تلاش و خسارتی که متقبل شدیم، امروز شاهد سیر کاهشی بیماری هستیم، اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند دوباره ما را به وضعیت قبل برگرداند.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن شب یلدا، حقیقتا نگران این شب و دورهمی‌های آن هستیم، چرا که می‌تواند به راحتی آتش کرونا را در کشور و استان دوباره شعله‌ور کند.

مرادی اضافه کرد: دورهمی‌های شب یلدا سنت دیرینه ایرانی‌هاست، اما امسال شرایط متفاوت است و برپایی این سنت می‌تواند به قیمت جان خیلی ها تمام شود.

وی افزود: دورهمی‌های شب یلدا بطور معمول در خانه بزرگان فامیل است و تجمع در خانه این افراد می‌تواند جان افراد سالمند را به خطر بیندازد بنابراین مطلقا ممنوع است.

مرادی گفت: اعمال محدودیت‌های تردد در شب‌های منتهی به یلدا ضروری است و با هر محدودیتی که به کاهش دورهمی‌ها و سیر کاهشی بیماری منجر شود موافقیم.

وی افزود: از تمام مردم می‌خواهیم که به خاطر یک شب زحمات این چندماهه را به باد ندهند و جان خود و عزیزانشان را به خاطر یک شب دورهمی به خطر نیندازند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15117
  • 159 بازدید

برچسب ها