• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه:

به ۴۰ پرونده «تخلفات ارزی» در تعزیرات حکومتی کرمانشاه رسیدگی می شود

  • کد خبر : 13810
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
به ۴۰ پرونده «تخلفات ارزی» در تعزیرات حکومتی کرمانشاه رسیدگی می شود
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: هم‌اکنون بررسی 40 پرونده تخلفات ارزی که ارز را دریافت کرده‌اند در حالی که ارز دریافتی در مسیر تعریف شده قرار نگرفته در دستور کار این اداره کل است.

به گزارش پاتاق نیوز، قهرمان شاهی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی، اظهار داشت: سازمان تعزیرات حکومتی زیرمجموعه وزارت دادگستری است که وظیفه اصلی آن رسیدگی به پرونده‌ها ارسالی از سوی سازمان‌های مختلف در راستای رسیدگی، صدور رای و اجرای حکم است، البته در شرایط خاصی مانند وضعیت بازار این روزها، در بحث نظارت هم مشارکت داریم.

وی به بررسی ۸ هزار و ۲۰۰ پرونده کالا، یک هزار و ۷۰۰ پرونده قاچاق کالا و ارز و یک‌هزار پرونده بهداشتی است و گفت:  میانگین رسیدگی به پرونده‌ها کالا و خدمات ۱۴ روز، پرونده قاچاق کالا و ارز ۲۵ روز و پرونده بهداشتی ۱۵ روز است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه ادامه داد: یکی از بحث مهم در حال حاضر  اداره کل هم‌اکنون بررسی ۴۰ پرونده تخلفات ارزی اشخاص وارد کننده، تولید کننده و صادر کننده است که ارز را دریافت کرده‌اند در حالی که ارز دریافتی در مسیر تعریف شده قرار نگرفته که میلیاردها تومان ارزش این پرونده‌ها است که بررسی می‌شود تا ارز را برگردانند.

وی در خصوص گلایه مردم از گرانی‌ها، گفت: نوسان قیمت زیاد است همین قیمت خرید و فروش را خیلی متفاوت کرده، البته مردم حق دارند گله‌مند باشند، ولی نظارت هست و تعزیرات حکومتی با رسیدگی به پرونده‌ها اشد مجازات را برای متخلفان صادر می‌کند.

شاهی از مردم درخواست همکاری داشت و گفت: مردم انبارهای احتکار را اطلاع‌رسانی کنند، بحث احتکار امروز مهم است با انبارهایی که در سامانه انبارها ثبت نشده  برخورد می‌شود و در بحث احتکار حضور فعال داریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13810
  • 583 بازدید