• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

بوروکراسی بانک‌ها مانعی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان

  • کد خبر : 2399
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
بوروکراسی بانک‌ها مانعی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش ” پاتاق نیوز “ هوشنگ بازوند امروز سه شنبه در نشست شورای اداری استان که با حضور دکتر سورنا ستاری‌فر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در استانداری کرمانشاه برگزار شد یکی از ثروت های عظیم و ارزشمند استان کرمانشاه را نیروی انسانی دانست و اظهار داشت: بخشی از این سرمایه ها تحت […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ هوشنگ بازوند امروز سه شنبه در نشست شورای اداری استان که با حضور دکتر سورنا ستاری‌فر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در استانداری کرمانشاه برگزار شد یکی از ثروت های عظیم و ارزشمند استان کرمانشاه را نیروی انسانی دانست و اظهار داشت: بخشی از این سرمایه ها تحت عنوان نخبگان در عرصه اقتصاد مقاومتی به دنبال حرکت جهشی دانش بنیان هستند.

استاندار کرمانشاه افزود: نخبگان مشکلات عمده ای را پیش رو دارند و برای موفقیت بیشتر نیازمند حمایت هستند اگر چه حمایت‌هایی از آنها صورت می گیرد، اما کافی نیست.

بازوند به بروکراسی سنگینی که در سیستم بانکی وجود دارد اشاره و خاطرنشان کرد: این روند و ضوابط غیراداری تبدیل به یک مانع برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان تبدبل شده که باید این مشکلات را حل و فصل کنیم تا نخبگان به شکوفایی برسند.

وی در ادامه با اشاره به ۲۴ رویکرد اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین این رویکردها که می‌تواند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی برساند اقتصاد دانش‌بنیان است که می تواند عقب ماندگی های اقتصادی را در کشور جبران کند.

مدیر ارشد استان یادآور شد: اگر دانشگاه‌ها در توسعه استان نقش ایفا نکنند هزینه توسعه گران تمام می‌شود بنابراین لازم است دانشگاه‌ها با کمک بخش خصوصی به این عرصه وارد شوند.

وی با بیان اینکه حضور دانشگاه در کنار بخش خصوصی موجب دلگرمی بیشتر این بخش می شود، گفت: دانشگاه باید بتواند موانع سر راه بخش خصوصی را حتی اگر در دل دولت باشد شناسایی کنند و برای حل آنها راهکار ارائه دهند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به ارائه گزارشی از پیشرفت‌ها طی چهار ماهه ابتدای امسال پرداخت و افزود: با کمک مدیران توانستیم طی این مدت نرخ بیکاری را که رو به افزایش بود متوقف و حتی آنرا کاهش دهیم.

بازوند به بهبود رتبه کسب و کار نیز اشاره‌ای داشت و افزود: با کمک ستادهای تسهیل و اقتصاد مقاومتی توانستیم از رتبه ۳۱ کشور به رتبه ۲۸ کشوری برسیم که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه با توجه به افزایش نرخ صادرات طی چهار ماهه اول سال‌جاری اظهار داشت: با یک رشد ۴۴ درصدی نسبت به سال گذشته شاهد رشد بی‌سابقه‌ای بودیم که تسهیل‌گری در بحث صادرات و مرزها از مهم ترین عوامل این رشد محسوب می شود.

استاندار کرمانشاه از تخصیص اعتبار عمرانی مناطق زلزله زده نیز سخن گفت و تصریح کرد: هرچند وضعیت مالی کشور مناسب نیست ولی در این شرایط دولت ۱۳۰ میلیارد تومان برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده دستگاه‌ها تخصیص داده است که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرچه سریعتر این موافقت‌نامه‌ها را با ادارات و مجموعه‌های مربوطه مبادله کند.

بازوند همچنین به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: مدیران باید تمام توان اقدامات انقلاب را برای مردم به خصوص نسل جوان اعلام کنند.

وی با بیان اینکه میزهای مدیریتی باید به مردم منفعت برساند تاکید کرد: مدیران باید در ملاقاتهای عمومی که با مردم دارند تکریم ارباب رجوع را در نظر بگیرند و در این زمینه تسهیل گری کنند و به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2399
  • 322 بازدید

برچسب ها