• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

بگذاریم نفس بکشد، او نوسفر است!

  • کد خبر : 3499
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱:۰۰
بگذاریم نفس بکشد، او نوسفر است!

مدتهاست که دود اختلافات اعضای شورای شهر بر سر تعیین شهردار، به چشم مردم و شهر کرمانشاه می‌رود که البته پدیده‌ای ناآشنا هم نیست، بی‌ثباتی مدیریت شهری و عدم برنامه‌ریزی کلان، دورنمای نامناسبی را از این شهر ساخته است. البته فی الحال روی صحبت با مردم و اهالی رسانه است، چرا که شورای شهریان بحثی […]

مدتهاست که دود اختلافات اعضای شورای شهر بر سر تعیین شهردار، به چشم مردم و شهر کرمانشاه می‌رود که البته پدیده‌ای ناآشنا هم نیست، بی‌ثباتی مدیریت شهری و عدم برنامه‌ریزی کلان، دورنمای نامناسبی را از این شهر ساخته است.
البته فی الحال روی صحبت با مردم و اهالی رسانه است، چرا که شورای شهریان بحثی مبسوط دارند و پرداختن به آن زمان خاص خودش را می طلبد!
حالا که پس از کش‌وقوس‌های فراوان، شورای شهر کرمانشاه اتفاقاً بر سر شهرداری «دکتر طلوعی» به جمع بندی رسیده‌اند، بهتر است همه به این وحدت نظر شورای شهر کمک کنیم؛ آن هم نه بخاطر اینکه از همه چیز رضایت داریم، بلکه به دلیل نابسامانی اوضاع شهری و مدیریت نابسامان‌تر شهرداری که جمیعاً مردم را متضرر کرده است و امید‌ها را کمی ناامید!
متاسفانه دیدگاه بسیاری از شهروندان به شهرداری، به صدور مجوز ساخت و ساز و ماده ۱۰۰ خلاصه می‌شود، حال آنکه وظایف یک شهردار بیش از یک مهندس ناظر و یا بساز بفروش شهری است و او می‌تواند مهندس فرهنگی شهر باشد و به اوضاع نابسامان فرهنگی نظمی دهد تا یکی از فرهنگی‌ترین شهرهای ایران هم صورتی نمایان کند!
اگر حتی شهرداری را هم بخواهیم در حد مهندس ناظر و سازنده در نظر بگیریم، او می‌تواند همان یگانه‌ای باشد که نظمی به بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین شهر دهد، یقیناً انضباط شهری و بهبود اوضاع بافت‌های شهری در کاهش و حل بسیاری از بزهکاری‌ها تاثیر مستقیم دارد.
آقای طلوعی، تجربه خوبی دارد، البته این خطوط سعی بر تعریف و تمجید از کسی را ندارد، اما او سرمایه انسانی کرمانشاهی‌هاست، مدتی را در بزرگترین شهر ایران شهردار بوده است، حالا باید بگذاریم تا این تجارب را به شهر خودش بیاورد و البته به همشهریان خودش خدمت کند.
کرمانشاه باید جایگاه واقعی خودش را در کشور پیدا کند، لذا عقلانی است که همگی این انتخاب را به فال نیک بگیریم و پس از مدتی سعی کنیم بر یک امر اجتماع داشته باشیم، کمک کردن به انسان نوسفر، وظیفه همه است؛ از طرف دیگر با وجود سرمایه‌های خوب انسانی کرمانشاه حق این استان است که در زمینه های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشد، کرمانشاه نیاز به مدیر طراز خودش دارد.
به نظر می‌رسد دیگر وقت آن رسیده فتیله اختلافات را کمی پایین بکشیم و بگذاریم فضای کار برای مدیران تازه نفس هموار شود، قطعا خیرش به مخالفان هم خواهد رسید.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3499
  • 428 بازدید

برچسب ها