• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

بیستون معرف کرمانشاه در حوزه گردشگری است

  • کد خبر : 12543
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
بیستون معرف کرمانشاه در حوزه گردشگری است

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: بیستون چشم و چراغ و معرف کرمانشاه در حوزه گردشگری است لذا اگر شهرداری کرمانشاه در این شهر اقدمات و برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشد، یک کار هوشمندانه و عالمانه محسوب می‌شود و فواید اقدامات در این شهر به نفع کرمانشاه خواهد بود. «هوشنگ بازوند» روز پنجشنبه در نشست با شهردار و اعضای […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: بیستون چشم و چراغ و معرف کرمانشاه در حوزه گردشگری است لذا اگر شهرداری کرمانشاه در این شهر اقدمات و برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشد، یک کار هوشمندانه و عالمانه محسوب می‌شود و فواید اقدامات در این شهر به نفع کرمانشاه خواهد بود.

«هوشنگ بازوند» روز پنجشنبه در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیستون، از شهردار و شورای اسلامی شهر بیستون خواست که نهایت تلاش و کوشش خود را برای زیباسازی و اجرای طرح های عمرانی که رونق اقتصادی در بحث حوزه گردشگری بیستون را به دنبال داشته باشد، بکار گیرند.

مقام عالی استان با اشاره به برنامه های شورا شهر و شهرداری بیستون برای الحاق ۱۱۲ هکتار به این شهر بیان داشت: اگر شورا و شهردار می توانند این موضوع را مدیریت کنند تا ما در جلسه ای با منابع طبیعی از مسوولین آن بخواهیم که نسبت به این طرح اقدام کنند.

بازوند با تاکید بر توسعه و عمران شهری بیستون گفت: ما حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بحث المان سازی شهر بیستون با توجه به ظرفیت های گردشگری آن اختصاص می دهیم به شرطی که با کمک مشاور و یک طرح مطالعاتی دقیق نسبت به المان سازی در شهر اقدام شود و اگر به اعتبار بیشتری نیاز داشته باشد بازهم اختصاص خواهیم داد.

وی تصریح کرد: هر مسافر و گردشگری که وارد بیستون می شود در حقیقت وارد شهر کرمانشاه شده است لذا برای اجرای طرح های عمرانی و توسعه شهری بیستون با جدیت حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر اقدامات لازم جهت آماده سازی فرهنگسرای این شهر افزود: معاونت عمرانی استانداری هماهنگی های لازم را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به منظور تجهیر هر چه سریعتر فرهنگسرای شهر بیستون انجام دهد زیرا این فرهنگسرا از جمله پروژه هایی است که باید تا ۲۲ بهمن امسال آماده افتتاح شود.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه از اختصاص ۶ میلیارد ریال اعتبار برای جدا سازی آب شرب به شهرداری بیستون خبر داد و گفت: اگر شهرداری بیستون طرح و برنامه ای برای حل مشکل ترافیکی بیستون در محدوده مسیر به شهر سنقر دارد، حتما حمایت خواهیم کرد و برای این منظور ۵۰ درصد اعتبارات آن را تامین خواهیم داد.

وی همچنین با اشاره به رفت و آمدهای بسیار وسایل نقلیه سنگین برای تردد به شهرهای مرزی از شهر بیستون اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر بیستون هیچ کنار گذر و کمربندی ندارد و تمام وسایل نقلیه سنگین از داخل شهر می گذرند و همین ترددها منجر به تخریب آسفالت داخل شهر می شود لذا باید این موضوع را با وزیر راه و شهرسازی در میان بگذاریم و از معاون راهداری وزارت بخواهیم که نسبت به آسفالت حدود ۶ کیلیومتر در محدوده شهر بیستون اقدام کنند.

 استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هدف از تهیه طرح جامع شهر برای رفاهی مردم است گفت: چنانچه شورا و شهرداری بیستون قصد دارند که حریم جدید به شهر اضافه کنند این موضوع را پس از تصویب در شورا و کمیته انطباق به استانداری ارسال کنند تا آنچه که مقدار لازم است که به حریم شهر بیستون اضافه شود پس از بررسی و انجام مطالعات لازم اجرایی نمائیم.

وی افزود: اجرای مشکل طرح فاضلاب شهر بیستون جزء تعهدات آب و فاضلاب استان است که این موضوع باید با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.

بیستون با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12543
  • 121 بازدید

برچسب ها