• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

بیش از هزار و ۴۰۰ نفر از پرستاران کرمانشاهی به کرونا مبتلا شدند

  • کد خبر : 15111
  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
بیش از هزار و ۴۰۰ نفر از پرستاران کرمانشاهی به کرونا مبتلا شدند
با شیوع ویروس کرونا، تا کنون یک هزار و ۴۸۳نفر از گروه پرستاری مراکز درمانی استان کرمانشاه به کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش پاتاق نیوز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: در ۱۸ بیمارستان دانشگاهی استان کرمانشاه ۳هزار و ۸۷۰نفر در گروه پرستاری مشغول خدمت رسانی هستند که از این تعداد ۳هزار و ۹۰نفر پرستار، ۹۸نفر بهیار، ۳۲۵نفر کمک پرستار و مابقی کارشناسان هوشبری و اتاق عمل هستند.
دکتر روشنی افزود: ۲هزار و ۶۵۰نفر از گروه پرستاری استان را خانم‌ها و هزار و ۲۲۰نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳هزار و ۴۰۰تخت بیمارستانی در استان کرمانشاه وجود دارد که ضریب نسبت تخت به پرستار در استان ۰/۹۲ صدم است که نسبت به میانگین کشوری با ۱/۲ دهم حدود ۷۰۰ پرستار کمبود داریم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه تا کنون ۶نفر از پرستاران و کمک پرستاران در مراکز درمانی استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند اظهار داشت: پیام رحمانی، فریبا بهرامی نژاد، فهیمه خادمی، ماه عذرا ابراهیمی، سهیلا کرمی و بهروز هادیان ۶مدافع سلامت گروه پرستاری بودند که برای خدمت به هم استانی ها آسمانی شدند.

دکتر روشنی افزود: در بیمارستان‌های خصوصی، نظامی و غیردولتی استان کرمانشاه نیز حدود ۸۰۰نفر در گروه پرستاری به بیماران خدمت رسانی می‌کنند.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۱۰درصد جمعیت پرستاران استان شرکتی، ۳۵درصد پرستاران طرحی و بقیه به صورت پیمانی و رسمی مشغول به فعالیت هستند.

دکتر روشنی همچنین از استخدام نیرو‌های جدید در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه وزرات بهداشت قرار است ۲۹هزار نفر در دانشگاه‌های علوم پزشکی در تمامی رشته‌های پزشکی جذب شوند که از این تعداد ۳درصد سهم استان کرمانشاه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده در حال حاضر مشکل خاصی از نظر تجهیزات حفاظت فردی پرستاران نداریم و ماسک و گان به میزان کافی در استان وجود دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15111
  • 143 بازدید

برچسب ها