• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه:

بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ خودروی متخلف در استان کرمانشاه اعمال قانون شدند

  • کد خبر : 14509
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ خودروی متخلف در استان کرمانشاه اعمال قانون شدند
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونا تا کنون ۳ هزار و ۸۸۷ خودروی متخلف در معابر شهری استان اعمال قانون شده اند.

 به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ فضل الله شیری با اعلام این خبر گفت: طرح محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونا در سه وضعیت ممنوعیت تردد خودرو‌های با پلاک غیر بومی در شهر‌های قرمز و نارنجی، ممنوعیت ورود خودرو‌های غیر بومی به شهر‌های قرمز و نارنجی و ممنوعیت تردد همه خودرو‌ها از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد از اول آذر ماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح در معابر شهری استان کرمانشاه با بکارگیری ۲۲۰ نیروی پلیس راهنمایی و رانندگی و دوربین‌های ثلبت و سیار در دست اجراست، افزود: تا کنون از ورود ۱۳ هزار و ۲۰۴ خودرو با پلاک غیر بومی در مبادی ورودی شهرستان‌های استان جلوگیری و خودرو‌ها به مبداهایشان بازگشت داده شده اند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اظهار داشت: در این مدت ۳۱۰ خودرو در طرح ممنوعیت ورود به شهر‌های قرمز با جریمه یک میلیون تومانی و ۱۷۲ خودرو در طرح ممنوعیت تردد به شهر‌های نارنجی با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال قانون شده اند.

سرهنگ شیری افزود: در طرح ممنوعیت تردد خودرو‌ها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح نیز ۲هزار و ۷۷۱ خودوری متخلف با صدور جریمه ۲۰۰ هزار تومانی اعمال قانون شده اند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ۴۷۵ پیامک اخطار به رانندگان خودرو‌ها در طرح ممنوعیت تردد به شهر‌های قرمز ارسال شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همچنین از برخورد با خودرو‌های پلاک مخدوش یا فاقد پلاک خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح تا کنون ۳۵۶ خودرو فاقد پلاک و ۲۷۸ خودروی پلاک مخدوش اعمال قانون و ۱۵۳ خودرو نیز در این رابطه توقیف شده اند.

سرهنگ شیری با بیان اینکه خودرو‌های پلاک مخدوش توقیفی با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی می‌شوند، افزود: مالکان این وسایل نقلیه علاوه بر پرداخت خلافی خودرو باید جریمه اعدادی را که مخدوش کرده اند نیز پرداخت کنند، همچنین ۱۴ روز در توقیف گاه هستند و برای بررسی سوابق جرایم احتمالی به آگاهی معرفی می‌شوند.

وی با قدردانی از مشارکت خوب شهروندان کرمانشاهی در اجرای طرح محدودیت‌ها اعلام کرد: تردد‌های روزانه در این مدت ۵۰ درصد کاهش یافته و تردد‌های شبانه در مرکز شهرها نیز تقریبا به صفر رسیده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14509
  • 186 بازدید