• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

بیش از ۸۹ هزار نفر جمعیت بالای ۷۰ سال کرمانشاه واکسینه می‌شوند

  • کد خبر : 17474
  • ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
بیش از ۸۹ هزار نفر جمعیت بالای ۷۰ سال کرمانشاه واکسینه می‌شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: جمعیت بالای ۷۰ سال در استان ۸۹ هزار و ۳۸۶ نفر است که کار واکسیناسیون برای آن‌ها در حال انجام است.

محمودرضا مرادی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال، گفت: سامانه salamat.gov.ir برای متولدین ۱۳۳۰ به قبل از امروز باز شده است.

وی ادامه داد: براساس تصمیمات وزارت بهداشت از امروز، اول خردادماه واکسیناسیون براساس ثبت‌نام در سامانه و نوبت‌دهی از طریق پیامک است و دیگر از طریق مرکز بهداشت تماسی گرفته نمی‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: کرمانشاه به لحاظ واکسیناسیون بهترین وضعیت در کشور را با ۶۲ درصد نوبت‌دهی در سامانه دارد و همچنین بالاترین واکسیناسیون در کلان منطقه غرب کشور که شامل استان‌های همدان،کردستان، ایلام و کرمانشاه است از آن کرمانشاه شده است.

تاکنون تعداد ۶۶ هزار و ۲۴۷ نفر در  کرمانشاه علیه بیماری کرونا واکسینه شده‌اند

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۶ هزار و ۲۴۷ نفر در استان علیه بیماری کرونا واکسینه شده‌اند، خاطرنشان کرد: جمعیت بالای ۷۰ سال در استان ۸۹ هزار و ۳۸۶ نفر است که کار واکسیناسیون برای آن‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۳۱ هزار و ۲۸۵ نفر جمعیت بالای ۸۰ سال که ۵۴ درصد آن مردان هستند، ۲۲ هزار و ۳۴۷ نفر جمعیت ۷۵ تا ۷۹ ساله که ۵۴ درصد شامل زنان می‌شود و ۳۵ هزار و ۷۵۴ نفر جمعیت ۷۰ تا ۷۴ ساله  هستند که ۵۷ درصد آن بانوان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: از کل جمعیت بالای ۷۰ سال حدود ۵۸ درصد شهری، ۳۳ درصد جمعیت روستایی و مابقی شامل جمعیت‌های ساکن در حاشیه‌ها و عشایر است.

وی خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمت واکسیناسیون به این جمعیت اقدامات لازم از جمله افزایش مراکز و راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در کل استان پیش‌بینی و اغلب اجرایی شده است.

مرادی همچنین به رنگ‌بندی شهرستان‌ها یه لحاظ شیوع ویروس کرونا اشاره‌ای داشت و گفت:  رنگ‌بندی امروز که اول خرداد است نسبت به ۲۵ اردیبهشت تغییری نکرده و شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، اسلام آباد غرب، پاوه، کنگاور، سنقر وکلیایی، سرپل‌ذهاب، هرسین، گیلانغرب و جوانرود نارنجی و شهرستان‌های ثلاث باباجانی، قصرشیرین، و روانسر هم زرد هستند.

وی با اشاره به روند کاهشی بیماری کرونا در استان، افزود: از نظر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها که ملاکی برای ما است، روند کاهشی را شاهد هستیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17474
  • 117 بازدید