• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021

بیش از ۹۰ درصد چادر مشکی کشور وارداتی است

  • کد خبر : 8299
  • ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
بیش از ۹۰ درصد چادر مشکی کشور وارداتی است

به گزارش پاتاق نیوز، سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با انتقاد از واردات بی‌رویه چادر مشکی، گفت: بیش از ۹۰ درصد چادر مشکی موجود در کشور وارداتی است حال آنکه می‌توان با راه‌اندازی کارخانه‌‌هایی در داخل، علاوه بر تامین چادر مشکی موردنیاز، اشتغالزایی نیز ایجاد کرد. ارزآوری با صادرات چادر مشکی […]

به گزارش پاتاق نیوز، سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با انتقاد از واردات بی‌رویه چادر مشکی، گفت: بیش از ۹۰ درصد چادر مشکی موجود در کشور وارداتی است حال آنکه می‌توان با راه‌اندازی کارخانه‌‌هایی در داخل، علاوه بر تامین چادر مشکی موردنیاز، اشتغالزایی نیز ایجاد کرد.

ارزآوری با صادرات چادر مشکی به کشورهای مسلمان

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی صادرات چادر مشکی به کشورهای مسلمان را یکی از راهکارهای ارزآوری برشمرد و افزود: باید مشوق‌هایی برای سرمایه گذاران در نظر گرفت تا خطوط تولید چادر مشکی در کشور فعال شود، به نظر می‌رسد دولت نسبت به این ظرفیت بی تفاوت بوده و اقدام کارآمدی برای رونق تولید چادر مشکی در داخل انجام نمی‌دهد.

بومی سازی تکنولوژی موردنیاز برای تولید چادر مشکی نوعی سرمایه‌گذاری است

وی درباره تکنولوژی موردنیاز برای تولید چادر مشکی، اظهار کرد: در حال حاضر برخی خطوط تولید چادر مشکی در کشور فعال است و می‌توان با صرف هزینه‌های اندک این خطوط را افزایش داد، بومی سازی تکنولوژی موردنیاز برای تولید چادر مشکی نوعی سرمایه‌گذاری است که عایدی بسیاری برای کشور دارد.

تامین مواد اولیه یکی از چالش‌های پیش روی صنعت نساجی

این نماینده مردم در مجلس دهم یکی دیگر از چالش‌های پیش روی صنعت نساجی و تولید چادر مشکی را تامین مواد اولیه دانست و اضافه کرد: نوسازی صنعت نساجی به همکاری دولت نیاز دارد، متاسفانه تاکنون دولت ها از ظرفیت بالای این صنعت در ایجاد اشتغال غافل بوده‌اند.  

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: باید تسهیلات ریالی و ارزی به تولیدکنندگان پرداخت شود تا بتوانند علاوه بر به روزرسانی ماشین آلات صنعت نساجی، مواد اولیه با کیفیت را نیز وارد کشور کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8299
  • 238 بازدید

برچسب ها