• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

بیش از ۹۸ درصد دانش‌آموزان در مدارس کرمانشاه ثبت‌نام کرده‌اند

  • کد خبر : 11329
  • ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
بیش از ۹۸ درصد دانش‌آموزان در مدارس کرمانشاه ثبت‌نام کرده‌اند

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۹۸.۳۳ درصد دانش آموزان استان در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند. مجید یزدان‌پناه ، اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها طی این‌روزها را روشن شدن تکلیف فرزندان در خصوص وضعیت بازگشایی مدارس دانست و اظهار داشت: این مسئله به صورت جدی از سوی مسؤولان ذی‌ربط کشوری پیگیری می‌شود. […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۹۸.۳۳ درصد دانش آموزان استان در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند.

مجید یزدان‌پناه ، اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها طی این‌روزها را روشن شدن تکلیف فرزندان در خصوص وضعیت بازگشایی مدارس دانست و اظهار داشت: این مسئله به صورت جدی از سوی مسؤولان ذی‌ربط کشوری پیگیری می‌شود.

وی به تعریف سه دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش با توجه به شیوع ویروس کرونا برای وضعیت‌های قرمز، زرد و سفید اشاره کرد و ادامه داد: وضعیت بازگشایی مدارس با توجه به شرایط استان‌ها با یکدیگر متفاوت است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در خصوص بازگشایی مدارس در وضعیت سفید، گفت: مدارس در وضعیت سفید همچون سال‌های گذشته برگزار و برنامه‌های درسی طبق روال گذشته به اجرا در می‌آیند.

وی تصریح کرد: اما وضعیت قرمز شرایط کاملا فرق می‌کند، حضور در مدرسه را اصلا نداریم و آموزش‌ها از طریق تلویزیون، رادیو و شبکه شاد پیگیری می‌شود.

یزدان‌پناه در ادامه اشاره‌ای نیز به وضعیت مدارس در وضعیت زرد داشت و گفت: وضعیت زرد یک وضعیت بینابین سفید و قرمز است مدارس در این وضعیت به صورت زوج و فرد برگزار می‌شود یعنی دانش‌آموزان یک کلاس درس را به دو گروه تقسیم می‌کنیم و به صورت دو شیفته یا یک روز در میان کلاس‌های درس حضور می‌یابند.

وی به وجود ۳۵۶ هزار دانش‌آموز در استان اشاره و بیان کرد: ۱۷۷ هزار از این تعداد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی هستند که ۱۷۷ بسته به نام «قاصدک پاییزی» تهیه شده که دانش‌آموزان به کمک والدین وارد یک فاز عملیاتی می‌شوند.

این مسؤول در خصوص دسترسی دانش‌آموزان به شبکه شاد نیز، گفت: سال تحصیلی گذشته ۴۰ هزار و ۷۸۶ نفر از دانش‌آموزان استان به دلایلی نتوانستند وارد شبکه شاد شوند که براساس دستور استاندار دستگاه‌های حمایتی، کمیته امداد و بهزیستی تا ۱۵ شهریورماه مکلف هستند برای دانش‌آموز زیرپوشش که گوشی اندراید ندارند، تبلت یا گوشی تهیه کنند.

وی در رابطه با شهریه‌های که برخی از مدارس دولتی از والدین می‌گیرند، اظهار داشت: در این خصوص ۶ نفر از مدیران به تخلفات اداری آموزش و پروش استان کرمانشاه معرفی شده‌اند، مدیران حق گرفتن وجه اجباری از والدین دانش‌آموزان را ندارند به جز مدارس شاهد، غیرانتفاعی و هیأت امنایی دیگر مدارس حق دریافت وجهی ندارند.

یزدان‌پناه آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان استان تا به امروز را ۹۸.۳۳ درصد اعلام کرد و افزود: درصدی باقی‌مانده مربوط به دانش‌آموزان استعدادهای درخشان است که هنوز نتایج آزمون آن‌ها اعلام نشده و درصدی هم مربوط به دانش‌آموزانی است که علاوه بر مشخص شدن تعیین رشتهآن‌ها، می‌خواهند در رشته موردنظر خود درس بخوانند و هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11329
  • 154 بازدید

برچسب ها