• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

بی آر تی در کرمانشاه

  • کد خبر : 9093
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱:۵۱
بی آر تی در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز،  شهردار کرمانشاه ضمن اعلام اینکه به زودی از سوی وزارت کشور۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در اختیار شهرداری کرمانشاه قرار میگیرد گفت: این اوراق صرف راه اندازی بی آر تی و پیاده راه می شود. سعید طلوعی شهردار کرمانشاه، ضمن تاکید بر مشارکت مردم در امر مدیریت شهری گفت: اگر مردم در امر […]

به گزارش پاتاق نیوز،  شهردار کرمانشاه ضمن اعلام اینکه به زودی از سوی وزارت کشور۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در اختیار شهرداری کرمانشاه قرار میگیرد گفت: این اوراق صرف راه اندازی بی آر تی و پیاده راه می شود.
سعید طلوعی شهردار کرمانشاه، ضمن تاکید بر مشارکت مردم در امر مدیریت شهری گفت: اگر مردم در امر مدیریت شهری مشارکت داشته باشند میتوان بر مشکلات شهر فائق آمد
طلوعی از تشکیل یک کمیسیون زیباسازی در شهرداری کرمانشاه متشکل از هیأت‌های علمی دانشگاه و مدیران شهری خبر داد و افزود: بحث زیباسازی شهر اعم از رنگ‌آمیزی، کاشت درخت، نصب المان‌ها و… براساس نظر این کمیسیون به صورت تخصصی، علمی و با برنامه‌ای کاملا مشخص انجام می‌شود.
وی همچنین با شاره به مشکلات معابر شهری و وضعیت آسفالت خیابان‌ها نیز گفت: متاسفانه دست شهرداری در ماه‌هایی که باید کار عمرانی انجام میداد خالی بود و به همین علت ۲ ماه از فصل عمرانی کار تعطیل شد و با شروع دوباره کار به سرمای هوا برخورد کردیم و در نتیجه با سرمای زیر ۱۲ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد کار فعلا تعطیل شده است.
وی اشاره‌ای نیز به برنامه‌ای در راستای ارتقای حمل و نقل عمومی داشت و گفت: طبق پیگیری‌ها و مکاتباتی که انجام شده قرار است وزارت کشور ۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را در اختیار شهرداری قرار دهند، البته به مراحل پایانی پرداخت این اوراق نیز رسیده‌ایم.
این مسئول ادامه داد: با استفاده از این اوراق خیابان مدرس را از “سرکوچه لک‌ها” تا “چهاراه مدرس”بی. آر. تی و پیاده‌راه خواهیم کرد.
شهردار کلان شهر کرمانشاه در خصوص وضعیت قطار شهری کرمانشاه، اضافه کرد: چند ماهی است کار‌های خوبی در این راستا انجام می‌شود، اما، چون زیر زمین است برای شهروندان قابل روئیت نیست، اگر منابع مالی به موقع تامین شود، ۲ ایستگاه آن از میدان آزادی تا سرکارمندان تا ۲.۵ سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
طلوعی در قالب دیگر کار‌های ترافیکی انجام شده برای شهر کرمانشاه به تقاطع غیرهم‌سطح میدان امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: قسمت‌های شمال به جنوب، جنوب به شمال، غرب به شرق و شرق به غرب میدان امام خمینی (ره) تا ۴۵ روز دیگر راه می‌افتد، ضمن اینکه پایه‌های قسمت شرق به جنوب و غرب به شمال آن نیز زده شده است.
شهردار کرمانشاه همچنین از پیاده‌راه شدن پارکینگ شهرداری در آینده خبر داد و گفت: با توجه به تمرکز پزشکان و رفت و آمد بسیار در این محدوده، در آینده پارکینگ شهرداری دیگر محلی برای پارکینگ خودرو نخواهد بود و آن را با احداث آب‌نما‌های زیبا و مبلمان شهری، سرویس‌های بهداشتی تبدیل به پیاده‌راه خواهیم کرد.


لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9093
  • 322 بازدید

برچسب ها