• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

تامین آب بلند مدت و پایدار برای اسلام آباد

  • کد خبر : 7755
  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
تامین آب بلند مدت و پایدار برای اسلام آباد

به گزارش پاتاق نیوز، در این نشست درویشی اظهار امیدواری کرد بتوان با هماهنگی فرمانداران شهرستان ها مشکلات را شناخت و راهکارهای مناسبی ارائه داد. درویشی  با اشاره به توان فرمانداران، برگزاری جلسات را عاملی برای هم افزایی در شناخت مشکلات در بخش آب دانست و با اشاره به اینکه عملاً وارد سال مالی ۹۸ شده ایم […]
به گزارش پاتاق نیوز، در این نشست درویشی اظهار امیدواری کرد بتوان با هماهنگی فرمانداران شهرستان ها مشکلات را شناخت و راهکارهای مناسبی ارائه داد.
 درویشی  با اشاره به توان فرمانداران، برگزاری جلسات را عاملی برای هم افزایی در شناخت مشکلات در بخش آب دانست و با اشاره به اینکه عملاً وارد سال مالی ۹۸ شده ایم  اذعان داشت ما بیش از ۹۹ درصد اعتبارات را جذب نموده و برای آن برنامه ریزی کرده ایم.
وی با بیان مشکلات و نارسایی های توسعه آب در این شهرستان دو فصل اساسی کار در اسلام آباد غرب را در حوزه جهاد کشاورزی و  آب و فاضلاب شهری برشمرد و عنوان داشت که این  دو بخش اشتراکات اجتناب ناپذیری با شرکت آب منطقه ای کرمانشاه دارند.

وی با بیان اینکه این جلسات باید بتواند منجر به نگاه مشترک گردد و اگر چنین شود نتایج لازم هم به دست می آید بر پایش مباحث صورت گرفته تا حصول به نتیجه تاکید کرد درویشی مسئله اصلی اسلام آباد را به تامین آب بلندمدت و پایدار دانست و خاطرنشان ساخت این موضوع به طور ویژه هم  از طریق نمایندگان محترم منطقه و نیز در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار دارد.
  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های دردست اقدام برای جذب سرمایه گذار برای اتمام طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی اظهار امیدواری کرد ،  در ادامه جلسه  حیدری فرماندار شهرستان  اسلام آباد با تقدیر از مدیر عامل شرکت آب منطقه ای در خصوص پیگیری بخش آب با اشاره به آمار  جمعیتی شهرستان  از آن به عنوان یکی از شهرستان‌های بزرگ استان یاد کرد که به اهتمام جدی برای اعتبارات و رسیدگی به انتظارات به حق مردم نیاز دارد.
حیدری در بخش دیگری از مباحث خود با اذعان به اینکه از نظر مالی شهرستان توان لازم را ندارد مطالبه‌گری برای استیفای حقوق مردم شریف اسلام آباد را وظیفه خود دانسته و اظهار امیدواری کرد این نشست و فعالیت‌ها بتواند باعث اتفاقات خوبی در حوزه های مختلف کشاورزی و اقتصاد شهرستان گردد .
حیدری اقتصاد شهرستان را مرتبط به بخش آب دانست و با ذکر محدودیت اعتباری در شهرستان بیکاری و کمبود زیرساخت های لازم برای شهرستان را از اصلی ترین مشکلات آن بیان کرد ایشان همچنین گفت:  بحث آب در شهرستان و موضوع  انتقال آب از سد آزادی و تکمیل شبکه های آبیاری سد شیان از اهم مواردی است که میطلبد بیشتر مورد  نظر قرار گیرد .
در ادامه این نشست حسنی مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی ، معاون آبفای استان، معاون آبفار و سایر کارشناسان حاضر در جلسه  ضمن ارائه توضیحات و مباحث کاری به بررسی مشکلات  و راه حلهای پیشنهادی در حوزه آب و کشاورزی شهرستان یاد شده  پرداختند .

در پایان این جلسه  درویشی ضمن تقدیر و تشکر از همه مدعوین و تاکید بر پی‌گیری مصوبات تنظیم شده  با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای  عملیات غرور آفرین مرصاد و همچنین مقاومت شجاعانه مردم غیور  شهر اسلام آباد غرب بر  لزوم توجه به فعالیت‌های عمرانی و اعتباری این شهرستان تاکید نمود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7755
  • 263 بازدید

برچسب ها