• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

تامین اعتبار برای پروژه قطار شهری با اوراق بهادار ممکن می شود

  • کد خبر : 7244
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
تامین اعتبار برای پروژه قطار شهری با اوراق بهادار ممکن می شود

به گزارش پاتاق نیوز، سعید سلیم ساسانی مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه، با اشاره به پیشرفت ۲۵ درصدی فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه در مسیر ابتدای کارمندان تا میدان آزادی، گفت: طبق برنامه زمانبندی این بخش از پروژه تا دو سال دیگر به بهره برداری می‌رسد.ساسانی فروش اوراق مشارکت و تامین فاینانس داخلی را […]

به گزارش پاتاق نیوز، سعید سلیم ساسانی مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه، با اشاره به پیشرفت ۲۵ درصدی فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه در مسیر ابتدای کارمندان تا میدان آزادی، گفت: طبق برنامه زمانبندی این بخش از پروژه تا دو سال دیگر به بهره برداری می‌رسد.
ساسانی فروش اوراق مشارکت و تامین فاینانس داخلی را از جمله راهکار‌های تامین اعتبار این پروژه عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اخیرا بحث فروش اوراق مشارکت برای این پروژه در صحن شورای شهر به تصویب رسید که کمک بسیار بزرگی در تامین مالی پروژه خواهد بود.
وی افزود: دو سال است بحث فروش اوراق مشارکت در بودجه سالانه کشور برای پروژه‌های قطار شهری لحاظ می‌شود، اما در کرمانشاه به علت عدم رضایت شورای شهر عملا استفاده‌ای از این فرصت ارزشمند صورت نمی‌گرفت.
ساسانی تصریح کرد: امسال هم رقم لحاظ شده فروش اوراق مشارکت در بودجه سالانه کشور برای پروژه‌های قطار شهری هشت هزار میلیارد تومان است که ۵۰ درصد اصل و سود آن را دولت تضمین می‌کند.
مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه افزود: این فرصت بسیار مغتنم است و برای همین امسال با پیگیری‌های مجدانه شهردار کرمانشاه موفق شدیم مصوبه فروش اوراق مشارکت را از شورای شهر بگیریم و این لایحه با رقم ۳۲۰ میلیارد تومان در شورا تصویب شد.
وی افزود: در حال حاضر باید این مصوبه را به وزارت کشور برده و موافقت آن‌ها را برای فروش اوراق مشارکت بگیریم.
ساسانی خاطرنشان کرد: این پروسه تا زمان تحقق فروش اوراق مشارکت حداقل دو تا سه ماه زمان خواهد برد و با توجه به اینکه تا پایان سال برای استفاده از این اوراق زمان داریم می‌توانیم از این امتیاز بهره‌مند شویم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7244
  • 310 بازدید

برچسب ها