• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

تاکید بر ربته بندی صنایع کرمانشاه

  • کد خبر : 7393
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
تاکید بر ربته بندی صنایع کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در مراسم روز صنعت و معدن در شهرکصنعتی بیستون گفت: به این منظور دستگاه‌های خدمت‌رسانی و بانک‌ها باید برای واحد‌هایی که رتبه بالاتری دارند مسیر‌های VIP در نظر بگیرند. کاشفی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور که در ۱۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده، افزود: فعالان اقتصادی […]

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در مراسم روز صنعت و معدن در شهرکصنعتی بیستون گفت: به این منظور دستگاه‌های خدمت‌رسانی و بانک‌ها باید برای واحد‌هایی که رتبه بالاتری دارند مسیر‌های VIP در نظر بگیرند. 
کاشفی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور که در ۱۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده، افزود: فعالان اقتصادی می‌توانند به اندازه قوای نظامی به کشور قدرت بدهند تا بتوانیم از این شرایط سخت اقتصادی عبور کنیم. 
عضو هیات رئیسه اتاق ایران از مشکلات بخش خصوصی کشور یاد کرد و افزود: مهم‌ترین این مشکلات تامین مواد اولیه و هزینه زیاد برای جابه‌جایی پول تامین مواد اولیه است که در برخی موارد به ۱۳ تا ۱۵ درصد می‌رسد. 
کاشفی کاهش سرمایه فعالان بخش خصوصی و صنعتگران را معضل دیگر آن‌ها برشمرد و ادامه داد: تا پایان سال گذشته نرخ تورم در حوزه صنعت حدود ۷۰ درصد بود و این باعث شده سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی بسیار افت کند.
وی معتقد است: در چنین شرایطی بانک‌ها باید حتما به کمک بخش صنعت کشور بیایند.
رئیس اتاق کرمانشاه اظهار کرد: به دلیل مشکلاتی که در حوزه برگشت ارز به داخل کشور داریم، صادرات نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
وی بهترین راه برای حل مشکلات اقتصادی را تسهیل‌گری و آسان‌سازی امور در داخل کشور دانست و تاکید کرد: هر چقدر از بیرون کشور فشار بر ما وارد شود، باید در داخل کشور امور را آسان کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با اشاره به هفت برنامه محوری اصلی این وزارتخانه برای کمک به رونق تولید کشور، گفت: برای رونق تولید، نیازمند یک برجام داخلی هستیم. 
محمدباقر عالی اظهار کرد: به‌رغم مشکلات اقتصادی که در کشور داریم، وضعیت اقتصادی ایران رو به جلو است و اگرچه نهاد‌های بین‌المللی رشد اقتصادی منفی ۶درصد را برای ایران پیش‌بینی کرده بودند، اما رشد اقتصادی کشور منفی ۲درصد است که البته این عدد حتما مطلوب ما نیست و باید تلاش کنیم به بیش از ۱۰ درصد رشد مثبت برسد.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه برای تقویت واحد‌های تولیدی باید به سمت درون‌زایی و برون‌گرایی برویم، اظهار کرد: واحد‌های تولیدی باید صادرات و رقابت‌پذیری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7393
  • 237 بازدید

برچسب ها