• امروز : دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 29 November - 2021

تاکید رئیس کل دادگستری بر اجرایی نمودن مصوبات ستاد ملی کرونا در حوزه مسکن

  • کد خبر : 10351
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
تاکید رئیس کل دادگستری بر اجرایی نمودن مصوبات ستاد ملی کرونا در حوزه مسکن

به گزارش پاتاق نیوز، با عنایت به مصوبات بیست و ششمین جلسه ستاد ملی کرونا و بر اساس بندهای ۹ و ۱۰ این مصوبات در خصوص تمدید قراردادهای اماکن استیجاری ، دکتر توسلی زاده بر اجرایی نمودن این مصوبات تاکید کرد. ایشان یادآور شد: همانگونه که در متن این مصوبات و در بند ۹ آن آمده […]

به گزارش پاتاق نیوز، با عنایت به مصوبات بیست و ششمین جلسه ستاد ملی کرونا و بر اساس بندهای ۹ و ۱۰ این مصوبات در خصوص تمدید قراردادهای اماکن استیجاری ، دکتر توسلی زاده بر اجرایی نمودن این مصوبات تاکید کرد.

ایشان یادآور شد: همانگونه که در متن این مصوبات و در بند ۹ آن آمده است با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا از یک سو و همچنین تحریمهای ظالمانه از سوی دیگر تاکید می شود تمامی قراردادهای اجاره مربوط به املاک مسکونی استیجاری که تا تاریخ ۸/۴/۱۳۹۹ هنوز تمدید نشده اند، در صورت عدم توافق بین طرفین و تمایل مستاجر ، تا سه ماه پس از اعلام رسمی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نسبت به پایان شیوع ویروس کرونا و اتمام شرایط اضطراری تمدید می شود.

رئیس کل دادگستری تصریح کرد: حداکثر میزان افزایش اجاره بها یا مبلغ رهن برای کرمانشاه ۲۰ درصد و برای شهرستانها ۱۵ درصد پیش بینی شده است.

دکتر توسلی زاده گفت: البته ستاد ملی کرونا در قالب تبصره استثنائاتی قائل شده است از جمله اینکه چنانچه ملک مورد نظر به صورت قطعی و رسمی به فروش رسیده باشد مستاجر باید طرف مدت ۲ ماه از تاریخ انتقال سند رسمی نسبت به تخلیه و تحویل آن اقدام نماید.

وی افزود: همچنین اگر مستاجر به تشخیص دادگاه صالح به تعهدات خود در دوره قرارداد اجاره عمل نکند و موجب تضییع حقوق موجر شود مشمول مصوبه نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری ادامه داد: در بند ۱۰ این مصوبه نیز تاکید شده است برای نظارت بر روند پیش گفته، درج کلیه قراردادها و معاملات اعم از خرید ، فروش ، پیش خرید ، پیش فروش ، اجاره مسکن و … باید در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت و کد رهگیری دریافت شود. در این راستا سازمان صنعت ، معدن و تجارت مکلف است امکان دسترسی برخط اداره راه و شهرسازی به سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات را فراهم نماید.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10351
  • 145 بازدید

برچسب ها