• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

تاکید کارشناسان بر مبارزه با زنگ زرد گندم

  • کد خبر : 6300
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۳۰
تاکید کارشناسان بر مبارزه با زنگ زرد گندم

به گزارش پاتاق نیوز،  نوربخش حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه درسومین جلسه ستادگیاه پزشکی استان کرمانشاه گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان بارش‌های اردیبهشت باید خطر زنگ زرد و بیماری‌های قارچی را جدی بگیریم و با تمام توان برای افزایش تولید استان با آن مقابله کنیم. حاتمی افزود: در سال […]

به گزارش پاتاق نیوز،  نوربخش حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه درسومین جلسه ستادگیاه پزشکی استان کرمانشاه گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان بارش‌های اردیبهشت باید خطر زنگ زرد و بیماری‌های قارچی را جدی بگیریم و با تمام توان برای افزایش تولید استان با آن مقابله کنیم.
حاتمی افزود: در سال رونق تولید، اجازه نخواهیم داد نعمات بارش‌های خوب سال زراعی جدید با افزایش بیماری‌های قارچی و زنگ زرد به کام مردم تلخ شود و این مهم نیازمند عزم جدی مدیران و کار شبانه روزی است.
وی یادآور شد: در سال زراعی جدید بحث مبارزه با علف‌های هرز گندم و جو و سن غلات با وجود کثرت بارش‌ها مناسب بوده، اما این بدان معنا نیست که خطر کاهش تولید را پشت سر گذاشته ایم، بلکه وضعیت آب و هوایی و ادامه بارش‌ها زنگ خطر مبارزه گسترده با “زنگ زرد” را به صدا درآورده است.
وی با اشاره به ضرورت و اهمیت تولید گندم بعنوان یک محصول استراتژیک گفت:: برای حفظ دست رنج کشاورزانمان باید با جدیت پایش‌ها انجام، مبارزه با زنگ زرد به صورت اصولی پیگیری و کارشناسان توصیه‌های فنی را به کشاورزان داشته باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6300
  • 230 بازدید

برچسب ها