• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

تا اطلاع ثانوی صادرات از مرز سومار متوقف شد

  • کد خبر : 6578
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
تا اطلاع ثانوی صادرات از مرز سومار متوقف شد

به گزارش پاتاق نیوز، کوروش محمودیان فرماندار گیلانغرب ضمن اعلام این خبر گفت: پس از اعلام توقف صادرات از این مرز تمامی محموله‌های صادراتی برای اینکه در بازارچه مرزی سومار متوقف نماند به سمت دیگر مبادی مرزی هدایت می‌شود. محمودیان با اشاره به تعیین مرز قصر شیرین و دیگر مبادی برای انجام امور صادرات به […]

به گزارش پاتاق نیوز، کوروش محمودیان فرماندار گیلانغرب ضمن اعلام این خبر گفت: پس از اعلام توقف صادرات از این مرز تمامی محموله‌های صادراتی برای اینکه در بازارچه مرزی سومار متوقف نماند به سمت دیگر مبادی مرزی هدایت می‌شود.
محمودیان با اشاره به تعیین مرز قصر شیرین و دیگر مبادی برای انجام امور صادرات به عنوان جایگزین اظهار کرد: توقف صادرات از بازارچه مرزی سومار تا تعیین تکلیف این مرز و رفع مشکلات آن خواهد بود.
فرماندار گیلانغرب از برگزاری یک نشست در روز شنبه هفته آینده با طرف عراقی و مقامات کشورمان در راستای رفع مشکلات و مباحث مربوط به بازارچه مرزی سومار خبر داد و تصریح کرد: بحث در باره استفاده از کارگران ایرانی در امر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بازارچه مرزی سومار عنوان کرد که هم اکنون از سوی طرف عراقی از ورود کارگران ایرانی در امر تخلیه و بارگیری کالا‌های ایرانی در این مرز جلوگیری شده است.
هم اکنون روزانه به طور میانگین ۲۰۰ کامیون انواع کالا شامل سنگ، سرامیک، مصالح ساختمانی و آهن آلات از مرز سومار به عراق صادر می‌شود.
مرز سومار نزدیک‌ترین مرز کشورمان به بغداد محسوب می‌شود که کمترین فاصله را به کربلای معلا و استان‌های جنوبی عراق دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6578
  • 264 بازدید

برچسب ها