موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اقتصادی » عمرانی
  • شناسه : 11127
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
  • 32 بازدید
تا پایان سال ۳۵ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در کرمانشاه و ایلام افتتاح می‌شود

تا پایان سال ۳۵ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در کرمانشاه و ایلام افتتاح می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: تا پایان سال در استان‌های کرمانشاه و ایلام ۳۵ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. بهروز مرادی در حاشیه بهره برداری از  شبکه‌های آبرسانی اصلی و فرعی ۲۳ هزار هکتار از اراضی طرح‌های توسعه منابع آب و خاک […]

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: تا پایان سال در استان‌های کرمانشاه و ایلام ۳۵ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

بهروز مرادی در حاشیه بهره برداری از  شبکه‌های آبرسانی اصلی و فرعی ۲۳ هزار هکتار از اراضی طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در دو استان‌ کرمانشاه و ایلام که با دستور رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، اظهار کرد: تا پایان سال، در استان‌های کرمانشاه  و ایلام ۳۵ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که فاز اول آن در این مرحله آبیاری و زهکشی ۲۳ هکتار از دشت‌های ازگله، جگیران، ذهاب شمالی، ذهاب جنوبی، حومه و قراویز و بخشی از دشت کنجانچم با اعتباری بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این طرح  افزود: ایجاد ۵۲ کیلومتر سامانه انتقال آب شامل تونل، کانال، باکس و فلوم، احداث ۸ ایستگاه پمپاژ، ایجاد دو ایستگاه پست برق ۶۳ کیلو ولت و لوله گذاری ۲۲۰ کیلومتر در شش دشت بزرگ از اقدامات اصلی در احداث شبکه‌های آبرسانی در این سامانه است.

مرادی ادامه داد: با بهره‌برداری از مرحله اول شبکه‌های آبیاری و زهکشی این طرح‌ عظیم ملی، آب کشاورزی برای ۲۳ هزار هکتار از اراضی منطقه به صورت مکانیزه و پایدار فراهم شده و ضمن ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت ساکنان، شاخص‌های امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی منطقه را به میزان قابل‌توجهی ارتقاء خواهد داد.

وی گفت: این پروژه علاوه بر تأثیر مستقیم طرح بر بخش کشاورزی، به سایر بخش‌های مؤثر در توسعه منطقه‌ای شامل بخش صنعت و خدمات پایه، بازرگانی، گردشگری و… نیز تاثیر مستقیم گذاشته و موجب ثبات سیاسی- امنیتی در مناطق مرزی غرب کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار داشت: با اجرای این طرح به طور میانگین ۳۱ هزار ۵۰۰ شغل ایجاد شده که با بهره‌برداری و زیر کشت رفتن کامل اراضی این منطقه برای حدود ۴۷ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از این طرح عظیم در سال جهش تولید، باعث افزایش تولید سالیانه محصولات کشاورزی در دو استان کرمانشاه و ایلام به میزان ۹۰ هزار تن انواع غلات، ذرت و صیفی‌جات با ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان خواهد شد.

 مرادی اظهار کرد: امیدواریم با تأمین بودجه مورد نیاز و بهره‌برداری کامل از این پروژه، بخشی از مردمان  این سرزمین در ۱۲ شهرستان، ۲۵ شهر و ۷۷۰ روستا از مزایا و مواهب طرح گرمسیری به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی کشور برخوردار شوند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*