• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021

تجری در بین نمایندگان هم رای نیاورد!!!

  • کد خبر : 7060
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
تجری در بین نمایندگان هم رای نیاورد!!!

به گزارش پاتاق نیوز، در جریان نشست علنی مجلسس، فرهاد تجری نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب به عنوان کاندیدا از سوی هیات رئیسه برای ریاست بر کمیسیون اصل ۹۰ معرفی شد  و اما نمایندگان مجلس ۸۱ رای به او دادند که با این میزان تجری نتوانست حد نصاب آرا را کسب کند و هیات رئیسه باید […]

به گزارش پاتاق نیوز، در جریان نشست علنی مجلسس، فرهاد تجری نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب به عنوان کاندیدا از سوی هیات رئیسه برای ریاست بر کمیسیون اصل ۹۰ معرفی شد  و اما نمایندگان مجلس ۸۱ رای به او دادند که با این میزان تجری نتوانست حد نصاب آرا را کسب کند و هیات رئیسه باید فرد دیگری را برای ریاست بر کمیسیون اصل ۹۰ معرفی کند. 
فرهاد تجری در تذکری در جلسه علنی دوشنبه مجلس، با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست کمیسیون اصل ۹۰ گفت: علی رغم این که چند بار رئیس مجلس اخطار دادند که گلدان و برگه‌های تعرفه را بیاورند، در این زمینه تأخیر شد و در جمع آوری آرا هم یک سری از همکاران جلوی چشم من رأی نمایندگان دیگر که نام من نوشته بود را از افراد می‌گرفتند و آن را خط می‌زدند. آگر آرای باطله را نگاه کنید تعداد ۵۰ رأی باطله غیر قابل قبول است. بیش از ۵۰ رأی به نام تجری نوشته شد اما برخی از همکاران آنها را خط زدند.
تجری با بیان این که حداقل ۱۳۰ رأی داشته یادآور شد: من به این نحوه رأی گیری اعتراض شدید دارم و از هیأت رئیسه می‌خواهم از آرای همکاران صیانت کند و پس از بررسی انتخابات صورت گرفته نتیجه را اعلام کنند.

وی در پایان گفت: آیا این طبیعی است که تمام خط خوردگی‌ها نام من را داشته و بعد خط خورده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: گاهی مشکل در رأی گیری به وجود می‌آید و نمایندگان به دوستانشان اعتماد می‌کنند. این مشکلی است که یک بار باید حل شود.

وی اضافه کرد: اصلاح آئین نامه برای انجام این رأی‌گیری ها با دستگاه‌های الکترونیکی یک بار به صحن مجلس آمده و مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفته. در حالی که رأی اعتماد وزرا با دستگاه‌های الکترونیکی انجام شده سالم‌تر و سریع‌تر است. لذا از کمیسیون تدوین آیین نامه می‌خواهم یک بار دیگر برای اصلاح در این آئین نامه تلاش کنند تا این این مشکل حل شود.

رئیس مجلس همچنین خطاب به تجری گفت که شکایت وی در هیأت رئیسه بررسی خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7060
  • 259 بازدید

برچسب ها